BAŞKAN - CAVİT ÖZTÜRK

ÖNSÖZ

Günümüz bilgi çağı, baş döndürücü hızla gelişen teknolojiyi takip ederek, gelişerek, çoğalan genç nüfusumuza ve halkımıza en iyi hizmeti sunabilmek için yeni Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetim yasaları benimsenmiş, her zamanki gibi şeffaf, çağdaş, hesap verilebilir hizmet anlayışı ile misyonunu ve vizyonunu yüksek tutmuş, bu çerçevede hizmetlerini geliştirerek sunmaya ve sürdürmeye devam eden bir belediye olmayı ilke edindik.

Ülkemiz, hızla gelişen ve değişen dünyamızda hak ettiği yere gelebilmek için emin ve kararlı adımlarla yürüyor. Bu yürüyüşe her sahada yapılacak katkı, ülkemizin gücüne güç katacaktır. Bizlere düşen, sorumlu olduğumuz, seçildiğimiz veya atandığımız görevlerimizde milletimize hizmet etme aşkı ile doğru ve güzel işler üretmektir. 

Farklılıklara rağmen yaşanan kardeşlik Erenler’in en önemli özelliklerindendir. İçinde barındırdığı farklı kültürlerin birbiriyle süren sıkı bağı; bugüne kadar Erenler’de nice güzelliklerin yaşanmasına öncülük etmiştir. Biz de; hizmet ilkelerimizi belirlerken, Erenler’in bu tarihi bağını da esas aldık. 

Çalışma aşkımızı, şevkimizi kaybetmeden hizmet ederken; yepyeni projeler üretmeye de devam ediyoruz. Bunlar sonuçlandığında; Erenler her sahada , herkesin gıpta ile baktığı bir ilçe olacak. Bizler ise Erenler’li olmaktan, burada yaşamaktan daha çok gurur duyacağız. 

Bunları yaparken belediye meclisimizin her konuda örnek gösterilebilecek şekilde uyum içinde çalışması ve kararlar alması, hizmetlerimizin bir bütün halinde ve daha çabuk gerçekleşmesinde etken olmuştur. 

Bu çalışmalarından dolayı tüm meclis üyelerimize ve özveriyle görev yapan belediye personeline, ayrıca yatırım ve hizmetlerimizi yakından izleyen, katkı, destek, öneri ve şikayetlerini sunan Erenler halkına da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Cavit ÖZTÜRK

Erenler Belediye Başkanı

 

ÖZGEÇMİŞİ

1957 yılında Erenler Büyük Esence Mahallesinde doğdu. İlkokulu doğduğu esence mahallesinde , orta öğretimi ise Adapazarı’nda tamamladı. İlk girdiği yıl; İngilizce hazırlık okuduğu Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü 1981 yılında okul birincisi olarak tamamladı. 28 yıldan bu yana Erenler İlçesi, Dilmen Mahallesinde halen devam ettirdiği mobilya sektöründe AYSER MOBİLYA ünvanı ile ticari hayatına başladı. Yunus Boyaları adı altında faaliyet gösteren Birlik Boya A.Ş. kurucu ortaklarındandır.

Sakarya Teknik Elemanlar Derneği Kurucu İl Başkan Yardımcılığı, MESDER Sakarya İl Kurucu Bşk., Çeşitli Derneklerde Yöneticilik ve Okul Aile Birliğinde yöneticilikler yaptı. Öztürk, Siyasi hayatına üniversiteden sonra Refah Partisi’nden Mahalle Temsilcisi olarak başladı. 1988 yılından itibaren RP’li Yönetim Kurulu ve İl Başkan Yardımcılığı, Fazilet Partisi İl Kurucu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı, AK Parti İl Kuruculuğu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı ve bir müddet İl Başkanlığı yaptı.

AK Parti Sakarya İl Yönetimi Üyeliği görevinden istifa ederek Erenler Belediye Başkan Adayı oldu. 28 Mart 2004 yerel seçimleride kazanarak Erenler Belediye Başkanı oldu. 5 yıl Belediye Başkanlığı yaptı. 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Erenler Belediye Başkanlığını tekrar kazandı. 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde Erenler Belediye Başkanlığına yeniden aday olan Öztürk seçimleri kazanarak Belediye Başkanlığı görevine kaldığı yerden devam etmektedir.

İngilizce bilen ÖZTÜRK, Evli ve 3 çocuk babasıdır.