Kardeşlik Sofrası Nakışlarda Kuruldu6 Haziran 2017 - 13:42, Salı

Erenlerde Geleneksel hale gelen mahalle iftarlarının ilki Nakışlar Mahallesinde düzenlendi. İftardan sonra yapılan etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği iftar programına; Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar, Erenler Belediyesi Meclis Üyeleri, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban Süleyman ve mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar saatinden önce kendileri için hazırlanan masalarda ezanın okunmasını bekleyen mahalle sakinleri, sofralarını yakınları ve komşularıyla paylaştı. Başkan Cavit Öztürk masaları gezerek vatandaşların ramazanlarını kutladı. Ezan okunana kadar vatandaşlarla sohbet eden Başkan Öztürk “Mahallemizde kim varsa 7’den 77’ye herkesle kadınıyla çocuğuyla yaşlısıyla buradayız. Vatandaşlarımızla aynı çorbaya kaşık sallamak ve onlarla beraber orucumuzu açmak çok güzel bir duygu. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul eylesin” dedi. Vatandaşla her zaman birlikte olduklarını ifade eden Başkan Öztürk, aynı sofrayı paylaşmanın ayrı bir huzur ve neşe verdiğini, Ramazan ayının paylaştıkça güzelleştiğini söyledi. Çocuklar için çeşitli ikramların yapıldığı programın sonunda Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mobil Etkinlik Tırında yapılan mehteran ve tiyatro gösterilerini dikkatle izleyen minikler ise keyifli bir akşamı geride bıraktı.

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler