Millet kutsal toprağında hain barındırmaz12 Temmuz 2017 - 16:13, Çarşamba

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk 15 Temmuz'un yıldönümünde bir mesaj yayımladı. Başkan Öztürk mesajında Anadolu topraklarının sıradan bir toprak olmadığına vurgu yaptı.

15 Temmuz hain darbe girişimini başarıyla püskürtülmesi ve demokrasi bayramı olarak kutlanmasıyla ilgili Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Öztürk “Allah C.C. hainlerin hilesini başarıya ulaştırmaz. Şüphesiz Allah inananları savunur. Çünkü Allah hain ve nankörlerin hiçbirini sevmez”.

15 Temmuz akşamı ülkemiz Türk Siyasi Tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Düşmanın harp sahasında bile yapmadığı, yapamadığı alçaklığı bu asker görünümlü üç beş haramzade aziz milletimize reva görmüştür. Türkiye binlerce yıllık geçmişi olan kadim bir devlet ve millettir. Devlet hafızası güçlüdür. Bu hafıza kendisini devlet refleksi olarak göstermiştir. Kurşuna yürüyen bu memleketin aziz evlatları genlerindeki binlerce yıllık ruhla hareket etmişlerdir.

Anadolu toprağı sıradan bir toprak parçası değildir. Şüheda ile yoğrulmuş böyle bir vatan parçası dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Milletimiz, o gece, tıpkı 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi, Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir.

Peygamberler, Evliyalar ve Velilerin dualarıyla perçinlenmiş harcı kuvvetlendirilmiş bir toprakta hainlere yer yoktur.  Analarımızın duaları ile zırhlanan nesil tanka, topa,  bombalara karşı imanı ve inancı ile vatanını korudu.  “Allahu Ekber, Ne Mutlu Türküm Diyene” nidalarıyla 15 Temmuz gecesinin karanlığında bir ışık gibi parlayan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.  Dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbecilere darbe yapan büyük Türk Milletinin önünde saygıyla eğiliyorum.

Bu vesileyle vatan uğruna can veren şehitlerimizi, 15 Temmuz gecesi darbecilere darbe yapan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun!

Diğer Haberler