Millet iradesine sahip çıktı13 Temmuz 2017 - 16:15, Perşembe

15 Temmuz Demokrasi ve Millik Günü etkinlikleri devam ediyor. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk gündüz şehit yakınları ve gazileri ziyaret ederken akşamları vatanı için canını ortaya koyanlara içecek servisi yapıyor.

Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen etkinliklerin mola yeri Erenler Belediyesi standı oldu. Gece boyunca çay ve su servisinin yapıldığı belediye standı nöbet tutan vatandaşların takdirini topluyor. Belediye Başkanı Öztürk meydanda ki servis için kendisine teşekkür etmeye gelenlere “Vatanı için canını ortaya koyan, iradesine sahip çıkan aziz milletimize ne yapsak az” diyerek minnetlerini iletti.

MİNNETTARIZ

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde şehit yakınlarına ve gazilere ziyaretler sürüyor. Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanı Cavit Öztürk vatanı için canını ortaya koyan gazi yakınlarını ziyaret ederek minnettarlıklarını ilettiler. Gaziler Adem Akyol, Burak Can Ak ve Cevdet Aral ve yakınlarıyla sohbet eden Kaymakam Karabulut ile Başkan Öztürk, yaptıkları fedakarlığın ebediyyen hatırlanacağını, milletin kalbinde ki yerlerinin doldurulmayacağını ifade ettiler. Gazi ve gazi yakınları ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek “Allah bir daha yaşatmasın. Ancak yine olsa yine en önde mücadeleye gideriz” dediler.

HAİNLERE KAPALI

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk “15 Temmuz’un bir daha yaşanmaması için herkes elinden geleni yapmalı. Allah milletimizi bir daha böyle kahramanlık destanları yazmak zorunda bırakmasın. Anadolu toprakları bin yıldır hainlere kapalı. İlelebet kapalı kalacak. Milletimiz vatanı, bayrağı, ezanı, iradesi için canını verdi. Türk halkına kimse pranga vuramaz. Her zaman olduğu 15 Temmuz’un yıl dönümünde şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi ziyaret ediyoruz. Bugün olsa yine çekinmeden en önde gideriz diyen bir milletin temsilcilerine pranga vurmayı düşünen ahmaktır”

MİLLETTEN GÜÇ ALIYORUZ

Seçilmişler olarak güçlerini halktan aldıklarını anlatan Başkan Öztürk “Biz milletin iradesiyle göreve gelen kişileriz. Gücümüzü halktan alıyoruz. Milletin iradesine karşı ayar verenler, operasyon çekenler, darbe yapmaya kalkanlar bunun bedelini en ağır şekilde öder. Malazgirt’te, Çanakkale’de gerçekleşen dayanışma, birlik, beraberlik 15 Temmuz destanını yazdı. Topa, tanka karşı imanıyla, inancıyla mücadele eden halka hizmet etmek, emirlerine amade olmaktan öte ne yapılabilir ki? Milletten aldığımız güçlü hizmet etmeye, üretmeye devam edeceğiz” dedi.

FOTO: GAZİ- Gazi Adem Akyol’u evinde ziyaret eden Kaymakam Salih Karabulut, Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve ilçe protokolü şehitlerimiz için dua edip gazi ve yakınlarıyla bir süre sohbet etti.

 

BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERLERİ VAR

15 Temmuz etkinliklerinin başladığı andan itibaren meydanda içecek servisine başlayan Erenler Belediyesi vatandaşın takdirini topladı.

İÇECEK SERVİSİ

Erenler Belediyesi 15 Temmuz nöbetlerinde olduğu gibi meydanı dolduran kalabalığın çay ve su ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Belediye personeli nöbet tutan protokol üyelerine servis yapmakla kalmayıp meydana gelen binlerce vatandaşa da hizmet veriyor. Belediyenin içecek standı 16 Temmuz sabah namazına kadar  meydana gelenlere hizmet vermeye devam edecek.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Belediyenin meydanda ki standı nöbet tutanların mola yeri oldu. Milletvekili Şaban Dişli, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri belediye standını ziyaret ederek Başkan Öztürk ve ekibine teşekkür ettiler.

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler