Erenler Belediye Meclisi Ağustos ayı Toplantısını gerçekleştirdi7 Ağustos 2017 - 17:09, Pazartesi

Erenler Belediye Meclisi Ağustos ayı Toplantısını Belediye Başkanı Cavit Öztürk Başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.

Gündemdeki 4 madde görüşüldü

İmar Plan Hükümlerinde Değişiklik yapılması ve İmar Komisyon Raporu ile alakalı madde komisyondan geldiği şekli ile kabul edildi. Uygulama İmar Plan Değişikliği maddeleri Bayındırlık ve İmar Komisyonuna havale edilirken, Norm Kadro Değişikliği maddesi de oylanarak kabul edildi.

 

Gündem dışı konuşmalar meclise damgasını vurdu

Gündem dışı söz alan MHP Meclis Üyesi Ali Kıran, Erenler merkez mahallelerinde olduğu gibi kırsal mahallelerde de imar durumunun 3 kata çıkarılmasını talep etti. Diğer MHP Meclis Üyesi Ahmet Hacı Eyüboğlu da gündem dışı söz alarak başıboş köpekler sebebiyle gelen şikâyetleri dile getirdi. Sokak köpekleri konusunda yasanın, kanunun emrettiği şekilde hareket ettiklerini belirten Başkan Cavit Öztürk, “sokak köpekleri belediyemiz ekiplerince yakalanarak Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağına götürülüyor. Burada aşıları ve kısırlaştırılmaları yapılarak kulaklarına küpe takılan sokak köpekleri yasa gereği alındığı yere tekrar bırakılma zorunluluğu bulunuyor. Yine kanunlar çerçevesinde sokak köpekleri ile ilgili çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. AK Parti Meclis Üyesi Rüstem Yazar Erenler Belediyesi olarak kırsal mahallelerde gerçekleştirilen asfalt çalışmaları için teşekkür etti.

 

AK Partili ve MHP’li Meclis Üyelerinden Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem’e kınama

En son gündem dışı konuşmak için söz alan Erenler Belediyesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi Cevdet Koç AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri adına, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdemi basına yansıyan Belediye Meclis Üyeleri ile ilgili sözlerinden dolayı sert bir şekilde kınadı. Cevdet Koç konuşmasında, “Sakarya Muhtarlar Derneği Federasyonu Başkanı Erdal Erdem’in basında çıkan bir beyanı oldu. Belediye Meclis Üyeleri ne iş yapar, belediye meclisleri kapatılsın ve muhtarlar meclisi oluşturulsun diye bir açıklamada bulunmuş. Meclis Üyeleri Kamu adına, millet adına kamuyu temsilen belediyedeki işlerin hem vicdana hem izana hem akla hem kanuna uygun olmasını denetleyerek yönetime ve idareye yardımcı olarak millet adına denetleme görevi yapar. Bunları yaparken de muhtarlar gibi özlük hakları yoktur ve muhtarlar gibi maaş almazlar. Ben şehrim için milletim için hizmet edeceğim diye kendini ortaya koyar. Tüm bunları hiçbir maddi beklentisi olmadan yapar. Meclis üyesinin toplantı huzur hakkı 83 TL’dir bir aylık huzur hakkı budur. Sayın Erdal Erdem gündemde kalmak istiyorsa bunu muhtarların sorunları ile ilgili açıklamalar yaparak başarabilir. Bizim adımıza, bizim görev yaptığımız kurumlar adına böyle bir hüküm vermesi ve söz söylemesi son derece yanlıştır ve haddine de değildir. Erenler Belediyesi Meclis Üyeleri ve şahsım adına Sayın Erdal Erdemi kınıyor ve bu ifadelerini düzeltmesini talep ediyorum. Bu yasa ile verilmiş olan bir görev ve sorumluluktur. Yasal düzenlemelerde kimin yapacağı tanımlıdır. Muhtarlar Derneği Federasyonu, Meclis Kapatmak veya meclis açmak ile ilgili yetkisi yoktur. Bu algının ve anlatılan ifadenin kamuoyunda bizi küçültmek ile alakalı onur kırıcı bir açıklama olduğunu düşünüyorum. Bizler hiçbir beklentisi olmadan ilçesi, bölgesi, mahallesi adına ülkesi adına çalışan insanlarız. İlçe Meclis üyeleri siyasi teşkilatlara bağlı olarak çalışırlar. Eğer o işi yapamayan arkadaşlarımız varsa hem milletimiz oyları ile hem de teşkilatlar kendisini aday göstermeyerek gerekeni yapar. Bunu yapmak Muhtarlar Derneği Federasyonu Başkanının işi değildir. Bu talihsiz beyandan dolayı kendisini kınıyorum” dedi

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler

Tarih : 19 Ekim 2021 - 14:54, Salı

MUHTARLAR GÜNÜNDE ERENLER BELEDİYE BAŞKANI FEVZİ KILIÇ MUHTARLARI AĞIRLADI

Muhtarlar Günü sebebiyle Erenler in 33 mahalle muhtarını ağırlayan Erenler Belediye Başkanı Fevzi KILIÇ, günün anlam ve önemine değinerek şunları kaydetti; Devlet bir vücut ise, muhtarlar bu vücudun sinir uçları gibidir. Vatandaşla ilk temas ettiğimiz yerlerden biri olan muhtarlıklarımız, devletimizin önemli temsiliyet makmalarından biridir.

Tarih : 4 Ekim 2021 - 17:00, Pazartesi

EKİM AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ

Belediyemiz Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç ın Başkanlığında gerçekleşti.

Tarih : 6 Eylül 2021 - 15:36, Pazartesi

ERENLERDE EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Erenler Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ın Başkanlığında gerçekleşti. Fen İşleri Müdürlüğünün çalışmalarını değerlendiren KILIÇ; "14 günde 25.000 ton asfalt attık." dedi.

Tarih : 13 Ağustos 2021 - 10:05, Cuma

ERENLERDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Erenler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün hummalı çalışmaları devam ediyor. Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, 33 Mahallemizde her bir sokak için ciddi çalışmalarımız var. İlçe genelini etkileyecek önemli projelerin yanı sıra, mahalle bazında asfalt yaması, tretuvar çalışmaları, ot biçimi ve yol tamiratlarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz dedi.

Tarih : 10 Ağustos 2021 - 12:45, Salı

ERENLER BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA METROPOLİTAN TESTİ

Erenler Belediyesi ERAKOM Birimi tarafından Çocuk Danışmanlığı Hizmeti kapsamında Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ilkokula başlayacak olan çocuklara yapılmaya devam ediyor.

Tarih : 2 Ağustos 2021 - 15:36, Pazartesi

Erenlerde Ağustos Ayı Meclisi Gerçekleşti

Erenler Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'ın Başkanlığında gerçekleşti.

Tarih : 30 Temmuz 2021 - 16:17, Cuma

ERENELER'DE DİŞ HASTANESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Belediyemizin, Küpçüler Mahallesi'nde tahsis etmiş olduğu 20 Dönümlük alanda Diş Hastanesi yapılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüyle protokol imzalandı.

Tarih : 30 Temmuz 2021 - 15:28, Cuma

FEVZİ KILIÇ'TAN SPOR'A YAKIN TAKİP

ErenlerSpor'da görev değişimiyle ilgili açıklamada bulunan Fevzi KILIÇ; "Belediye olarak, her spor kulübüne eşit mesafede duruyor, her bir gencimizin sağlıklı yetişebilmesi adına spor kulüplerimize desteğimizi sürdürüyoruz" dedi.

Tarih : 13 Temmuz 2021 - 16:38, Salı

KURBAN KESİM YERLERİ LİSTESİ

Kurban kesim yerleri yayınlanmış olup aşağıdaki gibidir.

Tarih : 6 Temmuz 2021 - 12:51, Salı

BAŞKAN FEVZİ KILIÇ MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Muhtarlar ile bir araya geldi.