Başkan Öztürk'ün 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı19 Eylül 2017 - 15:23, Salı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Öztürk, mesajında; “Ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu cennet vatan uğruna cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı göze alan Gazilerimiz, cesaretin ve fedakârlığın sembolleri, ülkemizin medarı iftiharıdır.

Bu şuurla asırlardır tarih sahnesinde şehit ve gaziler veren Türk milleti, dün olduğu gibi bugünde aynı şuurla terörle mücadelede ve son olarak ta 15 Temmuz gecesi bağımsızlığı, demokrasisi, cumhuriyeti ve vatanının bölünmez bütünlüğü için göğsünü tanklara, mermilere siper etmiş, şehit ve gaziler vererek Devletine ve Bayrağına sahip çıkmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu güzel vatanı bizlere bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize mutlu huzurlu yarınlar diliyorum. Dedi.

Diğer Haberler