3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliğinde Engelsiz Mehterana Büyük Beğeni4 Aralık 2017 - 12:40, Pazartesi

3 Aralık Dünya Engelliler günü sebebiyle Erenler Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü ve Erenler ADA AVM ortaklaşa tertiplediği gösteri büyük beğeni topladı. Engelli bireylerin hazırladığı Mehteran gösterisi ise izleyicileri büyüledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Erenler Belediyesi, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü ve ADA AVM sponsorluğunda yapılan etkinlikte, mehteran ve tiyatro gösterisi izleyicileri adeta büyüledi. Program Vali Yardımcısı ve aynı zamanda Arifiye Kaymakamı olan Âdem Yazıcı, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, İLESAM Sakarya Temsilcisi Yazar ve Şair Yasmin Korkut, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, STK temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.  

DOYASIYA EĞLENDİLER

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda işaret dilinin kullanılması dikkatlerden kaçmazken daha sonra sahneye çıkan Engelsiz Mehter Takımı’nın gösterisi izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Sakarya Engelliler ve Güçlendirme Derneği Başkanı Fatma Kılınçer yapılan etkinlik için teşekkür ederek, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, ADA AVM Müdürü Nuray Baysu ve İLESAM Sakarya İl Temsilcisi Yazar ve Şair Yasmin Korkut’a plaketlerini takdim etti. Etkinlik tiyatro gösterisi ile devam ederken programa katılan engelli bireyler ve aileleri doyasıya eğlendi.

OTAĞ ÇADIRINI ZİYARET ETTİLER

Program sonrasında ADA AVM karşısındaki alanda bulunan Otağ Çadırını ziyaret eden Engelsiz Mehteran Takımı ve Protokol üyeleri burada Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Engelsiz Mehter Takımını Otağ Çadırlarında ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten SYKD Başkanı misafirlerine çeşitli ikramlarda bulunarak toplu fotoğraf çektirdiler.

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler