Geleceğin Mühendisleri Dönüşümü Gezdiler4 Aralık 2017 - 15:24, Pazartesi

Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği öğrencileri Erenler Belediyesi 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi şantiye alanında, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı eşliğinde teknik gezide bulundu.

2.Etap Kentsel dönüşüm  şantiye alanında incelemelerde bulunan MTTB İnşaat Mühendisliği öğrencileri , Başkan Öztürk ve Muhammet Kıratlı’dan kentsel dönüşüm alanı hakkında sorular sordu proje hakkında bilgi aldı.

Kentsel Dönüşümde İlk Düğmeye Basan Belediye Erenler

Gençlerin sorularını yanıtlayan Başkan Öztürk kentsel dönüşümle alakalı olarak “2013 Mayıs ayında Türkiye de ilk defa bir belediye olarak böyle bir projeye başladık.  Kentsel dönüşümde ilk düğmeye basan belediyelerden biri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kentsel Dönüşüm Projemiz tamamı 9 etaptan oluşuyor 280 konut olan birinci etabını tamamladık şimdi ikinci etap projemizde 144 konut olup konutlarımız 75 metrekareden 180 metrekareye kadar dublex ve triplex dairelerden oluşmaktadır.  Konutlarımız yüzde yüz akıllı sistemle donatılmış olup, çevre yolları, peyzaj, istinat duvarı, site içerisi gezi yolları, dinlenme ve oyun alanları bulunmaktadır. Proje hakkında gençlerin her türlü soruları için bizzat bize ve belediyemiz bünyesinde bulunan kentsel dönüşüm müdürlüğündeki arkadaşlarımıza sorularınızı sorabilirsiniz belediyemizin kapıları bilgi almak isteyen gençlerimize her zaman açıktır” dedi.

Hazırlıklarında sona yaklaşılan 2.etap kentsel dönüşüm alanındaki konutları gezen MTTB inşaat mühendisliği öğrenciler sorularına cevap vererek proje hakkında bilgi verdikleri için Başkan Öztürk ve Muhammet Kıratlıya ilgilerinden dolayı teşekkür ettiler.

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler