ERENLER KUDÜS İÇİN KENETLENDİ8 Aralık 2017 - 14:58, Cuma

Ülke genelinde olduğu gibi Erenler'de de ABD Başkanı Trump'ın Kudüs açıklamasına tepki vardı. Dilmen Cami avlusunda gerçekleşen protestoda hukuksuz açıklamadan geri dönülmesi çağrısı yapıldı

Kudüs’ün İsrail’in başkenti olması kararına tepkiler çığ gibi büyüyor. AK Parti tarafından tüm teşkilatlara gönderilen açıklamanın okunmasının ardından Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk İslam âleminin kutsalına yapılan saldırıyı sert bir dille eleştirildi.

KUDÜS DAVAMIZ

AK Parti Genel Merkez tarafından tüm teşkilatlara gönderilen ortak basın açıklaması Erenler Gençlik Kolları Başkanı Salih Yıldırım okudu. Bildiri de yanlıştan geri dönülmesi çağrısı yapılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İslam ülkelerinin liderleriyle yapacağı toplantıya dikkat çekildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta vurguladığı ‘Dünya beşten büyüktür’ itirazının haklılığının Kudüs kararı ile teyit edildiğinin ifade edildiği açıklamada Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olunacağı belirtildi.

NAMUS MESELESİ

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Kudüs'ün işgalci siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunulmasını sert bir dille eleştirerek “Bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun, Müslümanlar için namus meselesi olduğunu tüm dünyaya hatırlatmak ve İslâm âlemine bir olmanın gerektiğini yinelemek için buradayız. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs'ü işgalci İsraillilerin ve akan kandan beslenenlerin emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunmuşlardır. Yok, hükmünde olan bir karar alınmış ve en hassas alanımıza dokunulmuştur” dedi.

SONUÇLARI AĞIR OLACAK

Başkan Öztürk Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacaklarına vurgu yaparak “Şu açıkça bilinmelidir ki New York'un bir gece aydınlanması için tüm gönül coğrafyamızı ateşe atanlar Kudüs'ün bir anlık karanlığa bürünmesinin sonuçları çok ağır olacaktır. Kudüs meselesi bundan sonra dokunanları yakacak ve yaptıklarına pişman edecektir. Bu kutsal davayı sonuna kadar takip edip, İslam aleminin kutsalıyla ilgili yanlıştan dönülmesine katkı vereceğiz. Kudüs işgalcilerin ve emperyalistlerin değil, bizimdir. Kudüs hepimizindir” dedi

 

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler