Erenler Ziraat Odası Kongresini Yaptı29 Aralık 2017 - 12:45, Cuma

Erenler Ziraat Odası 1.Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kurucu Başkan Fehmi Özipek çiftçilerin oylarıyla başkanlığa seçildi

Erenler Ziraat Odası Olağan Kongresi Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sakarya Ziraat Odaları il Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, ilçe ziraat oda başkanları ve çiftçilerin katılımıyla gerçekleşti.

ÇİFTÇİNİN YANINDA OLACAĞIZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda Divan Başkanlığını Sakarya Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, Başkan Yardımcılığına Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca yaptı. Genel Kurulun açılış konuşmasını Başkan Fehmi Özipek yaptı. Özipek kanunlar çerçevesinde çiftçinin, üreticinin haklarını koruyacaklarını belirterek Ziraat Odası’nın ilçede kurulmasına ön ayak olanlara teşekkür etti.

EKSİKLERİMİZDEN BİRİYDİ

İlçe halkının büyük bölümünün çiftçilikle geçimini sağladığını hatırlatarak konuşmasına başlayan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk “İlçe olduğumuz andan itibaren eksiklerimizi gidermek için çalışıyoruz. Ziraat Odası, Kızılay Şubesi, Muhtarlar Derneği bu eksiklerimizden bazılarıydı. Şükürler olsun ki yaptığımız görüşmelerle bu eksiklerimizi de giderdik. Erenler Ziraat Odamızın üreticimizin, çiftçimizin sesi olacağına inancım tam” dedi.

BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ

Erenler İlçe Kaymakamı Salih Karabulut ülke genelinde çiftçilerle ilgili rakamlar verdiği konuşmasında “Ülkemizin nüfusunun dörtte biri çiftçi. Tarımdan elde edilen gelirle nüfusumuzun üçte biri geçimini sağlıyor. Bu sebeple ziraat odaları çok önemli kurumlar. Erenler Ziraat Odası’nın kurulmasında büyük gayret sarf eden belediye başkanımıza huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Çiftçi toplumumuzun bel kemiği, onların desteklenmesi ve güçlendirilmesi kalkınmamızda önemli. Odamızın hayırlı olmasını ve görev yapacak arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.

HEPİMİZİN BİR KÖYÜ VAR

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu nüfusun büyük bölümünün köyü olduğunu ve geçmişte tarımla, hayvancılıkla muhakkak işi olduğuna vurgu yaparak “Ziraat odalarının sadece kağıt üzerinde kurumlar olmaması gerekiyor. Çiftçinin hakkını koruyan, onları destekleyen, birlikteliğini sağlayıp güç haline getirmesi lazım.Hepimiz geçmişimizde tarımla, çiftçilikle, hayvancılıkla uğraştık. Dünyanın birçok yerinde bir kap un için kuyruklar oluşurken, bizlerin yaşadığımız coğrafyanın

 

kıymetini bilmemiz lazım. Uçak, tank, top üretebilirsiniz teknoloji ile ancak 1 cm toprak üretemezsiniz” dedi

İPARK’A GİREMEDİK

Olağan Genel Kurulda Divan Başkanlığı yapan Sakarya Ziraat Odaları il Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar çiftçilere seslenerek “Ziraat odalarına güç verin. Bakın Sakarya hükümete verdiği desteğe rağmen İPARK’a giremedi. Çiftçimizin bir sorunu bir derdi olduğunda gözünü budaktan sakınmayan ziraat odalarına destek vererek güçlü olmasını sağlayın. İPARK kapsamına alınmayan Sakarya’nın bir düzenleme ile uğradığı haksızlığı gidermek için çalışıyoruz. Ben ziraat odasında görev alacak arkadaşlarımın üreticinin yanında olacağına inanıyorum. Üreticinin taleplerini yönetenlere aktaracağından zerre şüphem yok. Belediye başkanımız çiftçi bir ailenin evladı. O’nun da sizin yanınızda olacağından şüphem yok. Birlik olup, güçlü olun” dedi

Diğer Haberler