Açılışa davet ettiler22 Ocak 2018 - 12:17, Pazartesi

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı AK Parti Bilecik İl Kongresine katıldı. Başkan Öztürk, Başbakan ve Bakanları 9 Şubat?ta gerçekleştirilecekleri açılışa davet etti

Erenler Belediyesi, Hocalı Soykırımını protesto etmek ve soykırımda şehit düşen soydaşlarımızı anmak için geniş katılımlı bir program hazırlıyor. Başkan Cavit Öztürk ve Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı hafta sonu AK Parti Bilecik İl Kongresine katılarak, Başbakan ve Bakanları ilçelerinde gerçekleşecek programa davet etti.

PROJEYİ ANLATTILAR

Erenler Belediyesi 26 yıl önce yaşanan insanlık dramının unutulmaması için özel bir program hazırlıyor. Hocalı soykırımını protesto etmek ve soydaşlarımızı yâd etmek için hazırlanan programda Hocalı anıtının da açılışı yapılacak. Başkan Öztürk, Başbakan Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na hazırladıkları projeyi anlatıp açılışa davet ettiler. Başkan Öztürk ayrıca ilçede devam eden kentsel dönüşüm ve diğer projeler hakkında da bilgi aktardı.

ACISI HALA ÇOK TAZE

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a projenin detaylarını aktarırken “Ermeni kuvvetleri 25 Şubat'ı 26 Şubat'a bağlayan gecede Hocalı kasabasında, 83 çocuk, 106 kadın ve 70'den fazla yaşlı dâhil olmak üzere toplam 613 kişiyi katletti. Yaşanan sadece insanların katledilmesi değildi. Katliam sonrası yapılan incelemelerde soydaşlarımızın yakıldığını biliyoruz. Yüreklerimizde acısı dinmeyen katliamın yıldönümünde gerçekleştireceğimiz programa katılmanız tepkimizi ve soydaşlarımıza olan gönül bağımızı herkese gösterecektir” dedi

KATLİAMIN YILDÖNÜMÜNDE

Azerbaycan’dan yetkililerinde katılacağı açılış törenine katılabileceğini aktaran Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş “Hocalı katliamını bizlerin unutması mümkün değil. Bizler her fırsatta tek millet iki devlet olduğumuzu vurguluyoruz. İnşallah Hocalı anıtının açılışını birlikte yaparız” dedi. Bakan Kurtulmuş Erenler ’de yapılan projeleri beğendiğini ifade ederek “Milletimize hizmet etmek boynumuzun borcu. Her zamankinden daha çok çalışıp, daha çok üreterek yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler