Erenler'den Dirilişin Şehri Bilecik'e Ziyaret23 Ocak 2018 - 16:27, Salı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı ve Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Şehit ile birlikte Dirilişin Şehri Bilecik'e giderek Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya nezaket ziyaretinde

Başkan Öztürk beraberindeki heyetle birlikte, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcıya makamında ziyarette bulundu. Bilecik Belediye Başkanı Yağcı belediye çalışmaları ve projeler hakkında bilgi verdi. Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Yağcı, Başkan Öztürk ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini Gezdiler

Başkan Yağcının makamına yapılan nezaket ziyaretinin ardından Başkan Yardımcıları Nihat Can ve Abdullah Ay nezaretinde Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi, Şeyh Edebali Türbesini ziyaret ederek Sinevizyon salonunda Bilecik’in fethi ile ilgili gösteriyi izlediler. Başkan Yardımcıları Nihat Can ve Abdullah Ay Başkan Öztürk ve beraberindeki heyeti ağırlayarak şehrin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi verdi.

Osmanlı’nın Kurulduğu Topraklar

Bilecik’te ki kısa kültür gezisinden memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Öztürk “ Osmanlının kurulduğu topraklarda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Şerefli bir ecdadın şerefli torunları olarak üzerimize düşen sorumluluk bilinci ile ziyaretimizi gerçekleştirdik. Tüm cihana hükmetmiş bir imparatorluğun kurucu ecdatlarını yadettik. İmparatorluğa giden yolda yol gösteren ecdadımıza minnettarız” diyerek Bilecik Belediyesinin çalışmalarında başarılarının devamını diledi.

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler