Erenler'den Çocuklara Müjdeli Haber8 Şubat 2018 - 09:59, Perşembe

Erenler Belediyesi yeni bir projesini daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Erenler Belediyesi tarafından İlçeye kazandırılması planlanan Oyun Sokağı Projesi'nin ihalesi yapıldı.

Erenler İlçesi cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla hizmetlerine devam ediyor. Bir yandan İlçenin değişimine büyük katkı sağlayan Kentsel Dönüşüm Projesi hızla ilerlerken diğer yandan Oyun Parkı, Mini Golf oyun alanları gibi vizyon projeler de birer birer ilçeye kazandırılmaya devam ediyor. Oyun Sokağı olarak Erenler’de çocukların hizmetine sunulacak olan yeni projenin ihalesi yapıldı en kısa sürede yapımına başlanacağı belirtildi.

Artık Güvenli, Eğlenceli ve Eğitici bir Sokağınız Olacak

Trafiğe kapalı olacak alanda çocukların gönüllerince eğlenme imkânı bulacağını belirten Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, yapılan çalışma ile çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlanacağını belirtti. Öztürk, “Çocuğa sunulacak en güzel şeylerden birinin güven içinde oynayabileceği bir sokak olduğunu söyleyen Öztürk, Oyun sokağımız çocuklarımıza mutlu, sağlıklı, güvenli ve öğrenmeye ilgi duyacakları bir ortamda, gönüllerince eğlenmelerine ve anneleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmelerine olanak sağlıyor olacak. Geleceğimiz olan çocuklarımıza güvenli bir sokakta düşlerini gerçekleştirebileceği hayata daha özgür ve kendine güvenen bireyler olarak yetişeceği bir ortam sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Trafiğe kapalı olan çocuk sokağımızı çocuklarımızın güven içinde koşup oynayabilecekleri şekilde tasarladık. Bu yeni projemiz sayesinde çocuklarımız evde bilgisayar başında içine kapanık bir şekilde değil, sokakta güven içinde ve sosyal iletişim yetileri gelişecek şekilde vakit geçirebilecekler” dedi

 

 

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler