Demirciler ve Tornacılar Odasından Başkan Öztürk'e ziyaret22 Şubat 2018 - 16:00, Perşembe

Demirciler ve Tornacılar Odası, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ü ziyaret ederek sanayi alanlarının sorunları ve yapılması gereken düzenlemeler konusunda taleplerini dile getirdi.

 “Sanayi alanlarımız şehrin aynasıdır”

Sanayi alanlarını şehre çirkin bir görüntü oluşturduğunu ve çalışan esnafın daha refah bir ortamda hizmet vermesi açısından talep ve görüşlerini belirten Oda Başkanı Kılıç “Sanatkârlık ülkemizin ve şehrimizin kılcal damarlarındandır. Sanatkârlarımızın daha iyi şartlarda refah düzeyde hizmet vermesi ve bizden sonra gelecek nesiller adına arkamızda kalıcı bir sanayi alanı bırakmak için kaliteli bir sanatkâr yetiştirmek için Sanayi alanlarımıza çeki düzen vermeliyiz. Globalleşen dünyada artık teknoloji savaşında biz neredeyiz bunu düşünüp yenilenerek kabuk değiştirmeliyiz.  Sanayi alanlarımız şehrin aynası ve şehrimizin bir artı değeridir. Sanayi alanlarımızı görsel olarak geliştirerek bu artı değere katkı sağlamalıyız. Bu amaçla Sanayi alanları ile ilgili yapmamız gereken ne varsa hepimiz elini taşın altına koyarak yapmalıyız” diye konuşarak, Başkan Öztürk’e desteklerinden ve talepleri can kulağı ile dinlediğinden dolayı teşekkürlerini ileterek Başkan Öztürk’e çiçek takdiminde bulundu.

“Taşın altına elimizi değil gövdemizi koymaya hazırız”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Öztürk, Şehir ve ilçe adına yapılacak her türlü projeyi görüşmeye ve bu konuda somut adımlar atmaya hazır olduğunu belirterek “Belediyemiz olarak ilçemiz sınırları içerisinde şehrin yeni bir çehreye kavuşması için elimizden geleni yaptık yapıyoruz.  Türkiye ilk kentsel dönüşüm başlatan, ilk etaplarını tamamlayarak yenilerini devam ettiren bir belediyeyiz. Oldukça geniş ve büyük sanayi alanlarında yapılacak dönüşüm projesinde Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere SESOB, SATSO sanayi esnafları ile birlikte iş birliği yaparak bu sanayi alanlarımızda dönüşüm projesi üzerine çalışmalar başlatılmalıdır. Şehrimiz girişinin modernleşmesi, güzelleştirilmesi ve tabi ki esnafımızın refahı için taşın altına elimizi değil gövdemizi koymaya hazırız” dedi.

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler