Din Görevlileri "Yerel Buluşmalar" Programında Bir Araya Geldiler23 Şubat 2018 - 15:23, Cuma

Erenler ilçesindeki din görevlileri Erenler Belediyesi tarafından düzenlenen "Yerel Buluşmalar" programında bir araya gelerek istişarelerde bulundular.

Erenler Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yerel Buluşmalar’ programı kapsamında, Din görevlileri ve Cami dernek başkanları bir araya geldiler. Programa Erenler İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ ve İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar katıldı.

“Dualar İle Manevi Destek Vermeliyiz”

Programda din görevlilerine düşen görevlerden bahseden İlçe Kaymakamı Salih Karabulut “Bize ve din görevlilerimize düşen bazı görevler vardır. Din görevlilerimiz, şu an ülke sınırlarımızı korumak adına Zeytin Dalı Operasyonunda canını ortaya koyan kahraman ordumuzun başarılı olması için dua okuyarak Cephe gerisinde manevi destek vermeli, pkk’nın yurtdışında yaptığı kara propagandaları dilimizin gücümüzün yettiği kadarıyla halkımıza duyurarak hain propagandalarını boşa çıkartmalıyız. Bu birlik ve beraberlik ile her alanda muzaffer olacağımıza inanıyorum” dedi

“Hep Birlikte Daha Büyük Hedeflere”

Din görevlilerinin kutsal bir görev icra ettiklerinin altını çizen Başkan Öztürk “ Din görevlilerimiz her zaman vatandaşımızın yanında ve hizmetinde olduğunu ve görevlerinin ne denli kutsal bir emanet taşıdığını, toplumsal dayanışmada önemli bir rol üstlendiklerini çok iyi bilmekteyiz. Bu sebeple siz ilçemizin değerli din görevlileri ile bir araya gelerek ve istişare yapmak suretiyle ilçemizi daha modern daha yaşanabilir hale getirmenin yanı sıra gelecek nesillerimizi ahlaki ve manevi konuda daha kaliteli eğitim vererek vatanına milletine dinine bağlı yetiştirilmesi adına çaba ve gayret göstermeliyiz” dedi. Din görevlilerin toplumun ahlaki ve manevi değerlerini topluma taşımada en önemli unsurlardır diyen Başkan Öztürk, “Cami imamlarımızdan müezzinlerimizden beklentimiz Afrin Operasyonunda görev alan ordumuzun muvaffak olması için duacı olmalarıdır. Birliğimize dirliğimize göz dikmiş hainleri topluma duyurarak milli birliğimize sahip çıkmalarıdır. Ülkemiz tüm dünyanın gözü üzerinde olan bir ülke ve ülkemiz tüm mazlumların medet umduğu bir ülkedir. Dolayısıyla hep birlikte daha büyük hedeflere diyor ve birliğimizin her daim devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

 “Allah Birliğimizi Daim Etsin”

Programda Erenler İlçe Müftüsü Bayraktutan Erenler Belediyesine böyle bir istişare programı düzenledikleri için Cami İmamları, Müezzinleri ve Cami Dernek Başkanları adına teşekkürlerini ileterek “Bu istişarelerde edilen kelamlar ufkumuzu daha çok açıyor. Programı düzenleyen Erenler Belediyesine teşekkürlerimizi iletiyorum. Allah birliğimizi daim etsin Ordumuzu muzaffer etsin” dedi.

“Ortak Akıl Bilinci İle Çalışıyoruz”

İstişarede görüşlerini bildiren Erenler Din Görevlileri Derneği Başkanı “ Birlik, beraberlik ve ortak akıl ile bu görevi yapmak çok önemli. Arkadaşlarımız da bu şuur ve bilinç içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah ortak akıl ile bir araya geldiğimiz bu istişareler sayesinde daha hayırlı işlere imza atacağız” dedi

“Kanımızla Canımızla Varız”

Toplantıda Afrin Operasyonunda görev yapan askerlere duacı olduklarını dile getiren Cami İmamı “ Askerimiz Afrinde vatanını korumak adına canı uğruna savaşmaktadır. Ne denli zorlu bir mücadelede olduklarının bilincindeyiz ve bu vatani operasyonu destekliyoruz. Vatanı müdafaa da canımızla kanımızla varız” diye konuştu.

 

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler