Erenlerde Muhtarlar Oda Başkanları ve STK Temsilcileri Bir Araya Geldi28 Şubat 2018 - 16:01, Çarşamba

Erenler Belediyesi Yerel Buluşmalar programı çerçevesinde düzenlediği istişare toplantısı ile ilçe muhtarları oda başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Nehir Sefası Sakarya Parkta gerçekleşen toplantıda ilçe muhtarları, dernekler, oda başkanları ve kanaat önderleri bir araya geldi. Yerel Buluşmalar kapsamında 5’ncisi düzenlenen istişare toplantısına Erenler İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan, Erenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Enes Yavuz katıldı.

“Birlik ve Beraberliğin Çözemediği Problem Yoktur”

Buluşmada İstişare toplantılarının birlik ve beraberliği pekiştiğini belirten İlçe Kaymakamı Karabulut “ Birlik ve beraberliğin çözemediği hiçbir problem yoktur. Bu talep ve görüşleri yaptığımız istişarelerde ortak akıl ile üstesinden geleceğimize inanıyor. Erenler Belediye Başkanımıza bizi bu mütevazı sofrada toplayıp buluşturduğu için teşekkür ediyor minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Başkanımız özel gayretleri sayesinde ilçemize muhtarlar derneği, ziraat odası ve Kızılay temsilciği kazandırdı. Öncelikle Başkanımızı başarılı gayretlerinden dolayı tebrik ediyor ayrıca teşekkür ediyorum ”dedi.

“Ortak Akıl İle Daha Güzel Başarılara İmza Atacağız”

Yapılan istişare toplantısında ilçenin kırsal ve merkezdeki çalışmaları hakkında bilgi veren ve muhtarların taleplerini dinleyen Başkan Öztürk ise konuşmasında ” Her geçen gün büyüyen ve gelişen bir ilçeyiz. Bizim gerek kırsal gerek merkezde alt yapı sorunu olmayan yerlerde üst yapısı yapılmamış yolumuz yoktur. SASKİ ‘nin şu an yapmış olduğu kazı çalışmaları var ve devam ettiği yerler var. Kırsalda AGDAŞ’ın doğalgaz çalışmaları adım adım devam ediyor. İnşallah 3 sene içerisinde Erenlerde doğalgaz olmayan mahalle kalmayacak. İlçe Belediyesi olarak her alanda Erenleri daha iyiye götürmek adına elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

“Birlik Olup Gemiyi Karaya Yanaştıracağız”

Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan,  “ Türkiye’yi bir gemi olarak düşünün limana yanaşılmasına izin verilmeyen açıkta demirlemiş olan bir gemi. Bu açıkta olan gemiye dışardan müdahaleler çok fazlaydı ama içerden hainlik hinlik yapanlarda vardı. Onlar bu gemiye delikler açtıkça biz o delikleri kapatmaya çalıştık inşallah birlik olup o gemiyi karaya yanaştıracağız. Bu bağlamda İnşallah programımız hayırlara vesile olur biz Erenlerde Belediye Başkanımızın öncülüğünde toplumuzun her kesimi ile istişareler yaparak daha iyi hizmet nasıl yapılır adı altında bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantımıza iştirak eden herkese teşekkür ediyorum” dedi

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler