Erenler'de Kadınlar Gününe Özel Program8 Mart 2018 - 15:02, Perşembe

Erenler İlçe Kadın Kolları, Erenler Kültür Merkezinde 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel bir program düzenledi.

Erenler İlçe Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle düzenlenen programda, Kaynarca Belediye Tiyatrosu kadına şiddete hayır konulu gösterisini sergiledi. Kadınlardan büyük ilgi gören programa, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve eşi Ayşe Öztürk, Erenler Kaymakam eşi Fatma Karabulut, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan, AK Parti Erenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ, Teşkilatı yönetimi ve üyeleri ile çok sayıda Erenlerli kadınlar katıldı.

“Hayatın Kaynağı Kadınlarımız”

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ konuşmasında  “Siyasetimizin temeli kadınlarımızın onuruna insanlık onuruna sahip çıkmaktır. Kadınlarımızın ve haksızlığa uğramış herkesin bütün geçmiş acılarını bir daha yaşamamak için siyaset yapıyoruz. Analar ağlamasın diye çıktığımız bu yolda en büyük dayanağımız annelerin vicdanıydı.  Türkiye de kadının istismar aracı olarak kullanılmaması için en büyük mücadeleyi 16 yıl boyunca AK Parti iktidarı olarak verdik vermeye devam ediyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınları Gününü kutluyorum” dedi.

“Kadınlarımızı Yılın Bir Gününe Sığdırmamalıyız”

Kadına olan sevginin, hürmetin 365 günün bir gününe sığdırılmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Öztürk ise konuşmasında “Her zaman söylediğim gibi bir sevgiliyi bir anneyi bir babayı ve bugünde olduğu gibi kadını senenin 365 günün bir gününe sığdırmamalıyız.  Kadınlarımıza her gün hürmet etmeliyiz. Kadınsız bir dünya olması mümkün değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kadınlarımız siyasette de daha aktif rol almış bulunmaktadırlar” diye konuştu

 

''Kadınlar Size Allah'ın Emanetidir.''

Başkan Öztürk konuşmasının devamında, “Cennet anaların ayakları altındadır diyen bir inancın, diri diri kız çocuklarını gömen cahiliye devrini ortadan kaldıran bir inancın değer verdiği kadına hangi sistem daha büyük değer verebilir. Veda Hutbesinde ''Kadınlar Size Allah'ın Emanetidir.'' diyen bir inancın Peygamberinden daha fazla kim değer verebilir kadına. Bizlerde bu anlamda kadınlarımızı önemsiyor her daim her zaman her gün kadınlarımıza hürmet ediyoruz” şeklinde ifade etti.

“Kadınlarımız İçin Her Gün Kutlu Olsun”

Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan ise konuşmasında “İyi ki varsınız iyi ki bizimle birlikte çalışıyorsunuz. Kadınlar olmasa İl teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız da bu denli güçlü bir teşkilat oluşturamazdık. Seçim çalışmalarında çalmadığınız kapı yok, her evde varsınız her insanın yüreğine dokundunuz. İnşallah 2019 seçimlerinde de çok büyük işlere imza atacağız. Allah hepinizden razı olsun.  Sadece bugün değil her gününüz kutlu olsun” dedi.

Program sonunda Başkan Öztürk, Kadına Şiddete Hayır konulu tiyatro gösterisinde bulunan Kaynarca Belediye Tiyatrosu ekibine başarılı performanslarından dolayı tebrik ederek, plaket taktim etti.  Ayrıca Programa katılan kadınlara karanfil taktim eden Başkan Öztürk, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

 

 

 

 

Diğer Haberler