Erenlerde Din Görevlileri İftar Sofrasında Bir Araya Geldi7 Haziran 2018 - 13:22, Perşembe

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Din görevlileri ile iftar sofrasında bir araya geldi.

Erenler Belediyesi Sakarya Park Nehir Sefasında düzenlene iftar programında din görevlileri ile bir araya geldi. İlçedeki din görevlilerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen iftar yemeğine Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti 27.Dönem Milletvekili Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar, İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ katıldı.

“Destek Bekliyoruz”

İftar öncesi Sakarya Parkta iftar için gelen halkın iftar sofralarını tek tek ziyaret eden Başkan Öztürk ve Atabek vatandaşlarla sohbet ederek hasbihalde bulundu.  İftar programı sonrası İlçe Başkanı Resul Erdoğan iftar programı için Başkan Öztürk’e teşekkürlerini ileterek 27. Dönem Milletvekili adayı Çiğdem Erdoğan Atabek’i tanıtan Yılmaz “Duayı duacı olmayı en iyi bilen siz din görevlilerimizden bu süreçte desteklerinizi bekliyoruz. Ülkemize dışarıdan müdahale çok fazla olduğu gibi içeriden de hainlik hinlik yapanlar da oldu ama milletimiz hakkı biliyor doğruyu görüyor. Bu yolda devam etmek ve istikrar için 24 Haziranda seçimimiz belli. Vatanımız için milletimiz için bizi bölmeye çalışanlara karşı bir olup sandıkta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Milletvekili adaylarımıza desteklerimizi göstermeliyiz” dedi.

“Bu Noktalara Gelebilmek İçin Ağır Bedeller Ödedik”

İftar sonrası ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar hakkında önemli açıklamalarda bulunan Çiğdem Erdoğan Atabek konuşmasında “ Öncelikle böyle mübarek günlerde bizleri iftar sofrasında buluşturan Belediye Başkanımız Cavit Öztürk’e teşekkür ediyorum. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları hepimiz biliyoruz. Gördük birlikte yaşadık bu süreçleri. Din görevlilerimiz ve bizler başörtüsü sebebi ile çok sıkıntılar çektik. Bizler başörtüsü sebebi ile üniversitelere alınmıyorken özel ve kamu kuruluşlarında çalışamıyorken artık mecliste milletimizi temsil edebiliyoruz. Bu noktalara gelebilmek için çok ağır bedeller ödedik.” dedi

“Bu Türkler Çıldırmış Olmalılar Dediler”

Ülke üzerinde tehlikeli oyunların oynandığının altını çizen Atabek “ Çok yakın bir zamanda 15 Temmuz hain darbe sürecini atlattık. Aslında bu süreç öncesinde başlamıştı oyunlar Davos’ta “one minute “ile Cumhurbaşkanımızın “one minute” çıkışı onların gözünü korkuttu. Gezi olayları ile Cumhurbaşkanımızı indirmeye çalıştılar olmadı. Tankla tüfek ile uçaklar ile üzerimize bombalar yağdırdılar Cumhurbaşkanımızı yine indirmeye çalıştılar yine yıldıramadılar.  Tankların tüfeklerin önüne çıktık bu Türkler çıldırmış olmalılar dediler. Biz şehadet mertebesine inanan insanlar olarak ölümden korkmadık. Canımızdan geçerek vatanımızı müdafaa ettik” dedi

“Dolar ve Euro’ den Oyunlarına Devam Ediyorlar”

Konuşmasında “Şimdi yeni bir oyun oynuyorlar Dolar ve Euro’yu yükselterek ceplerimize müdahale ediyorlar” diyen Atabek “ Bunu da kendileri itiraf ediyor bir İngiliz kanalı Dolar ve Euro’nun yükselmesinin Türkiye’nin ekonomik durumu ile bağlantılı olmadığını Recep Tayyip Erdoğan’ı istemedikleri için dolar ve Euro yükselttiklerini itiraf ediyor. Gezi ve 15 Temmuz zihniyetinin oyunları bunlar” diye konuştu.

“Allah münafıklara ve kâfirlere fırsat vermesin”

Ciddiyetin boyutunu iyi anlamalıyız. Sizler bu toplumun kılcal damarlarısınız. Bu konuda sizlere de çok önemli işler düşüyor. Siz din görevlilerimize bu süreçte çok ihtiyacımız var destekleriniz bekliyoruz.  Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın Allah münafıklara ve kâfirlere fırsat vermesin vatanımıza milletimize fitne sokmaya çalışanları perişan eylesin. Dualar ve rabbimizin yardımı ile bu süreci zafer ile atlatacağız. Rabbim dualarımızı ve oruçlarımızı kabul etsin şimdiden Bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

“Vatanı fitnecilere karşı müdafaa etmeliyiz”

İftar programına ev sahipliği yapan Başkan Öztürk ise konuşmasında “  24 Haziran seçimleri milletimizin vatanımızın bekası için önemli bir dönüm noktasıdır. Vatanı fitnecilere karşı müdafaa etmeliyiz. Bu konuda hepimize önemli görevler düşmektedir. Birliğimize dirliğimize göz dikmiş hainleri topluma duyurarak milli birliğimize sahip çıkmalıyız. 24 Haziranda Allah’ın izni ile münafıklara karşı zafer kazanacağız” diyerek Milletvekili Atabek’e çalışmalarında başarılar dileyerek katılımlarından dolayı din görevlilerine teşekkür etti.

 

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler