Erenlerde Asfalt Sezonu Açıldı8 Haziran 2018 - 15:48, Cuma

Yağışlı havaların geride kalmasıyla asfalt çalışmalarına hızlı başlayan Erenler Belediyesi asfalt sezonunu açtı.

“Yoğun bir asfalt sezonu olacak”

Erenler Belediyesi, kış mevsiminin atlatılması ve yağışların da sona ermesiyle birlikte asfaltlama çalışmalarına başlayarak sezonu açtı. Yeşiltepe, Erenler Merkez, Pirahmetler, Dilmen, Hacıoğlu, Küpçüler ve Tabakhane Mahallerinde başlayan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, yoğun bir asfaltlama çalışmalarına başladıklarını sezon içerisinde de bu çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.

“Bismillah diyerek asfalt sezonumuzu açtık”

Asfalt çalışma alanında incelemelerde bulunan Başkan Öztürk havaların düzelmesi ile birlikte 2018 yılı üst yapı çalışmalarına başlandığını belirterek Fen İşleri Müdürlüğü tarafından bir yandan parke tamiri ve onarım çalışmalarının yapıldığını diğer taraftan ise asfalt çalışmalarının başladığını açıkladı. Başkan Öztürk “Erenler her gün biraz daha gelişiyor ihtiyaçları da ona göre artıyor. Bizler de Erenler Belediyesi olarak bu ihtiyaçlara cevap vermek adına 2018 asfalt parke ve onarım çalışmalarımıza başladık. Bismillah diyerek asfalt sezonumuzu açtık” dedi

“Daha Yaşanılabilir Bir Erenler İçin”

Başkan Öztürk yaptığı açıklamanın devamında, “ Erenlerimizi daha yaşanılabilir bir hale getirmek adına vatandaşlarımızdan gelen şikâyet ve talepler ekiplerimiz tarafından değerlendirilmekte.  Belediyemizin sorumluluk alanında olan ve acil müdahale edilmesi gereken caddelerde, sokaklarda asfalt ve yama çalışmalarına devam etmekteyiz. Vatandaşlarımıza daha öncede söylediğimiz gibi SASKİ Erenler ’de sıfırdan içme suyu hattı inşa ediyor sadece bununla kalmayıp yeni bir yağmursuyu ağı oluşturuyor. Erenlerin içme suyu ve yağmur suyu alt yapısı garanti altına alınıyor. Bu çalışmalar sebebiyle bozulan yollarımızın asfalt veya yama gibi gerekli çalışmalar yine SASKİ tarafından yapılmakta” dedi.

 

Diğer Haberler