İlk Defa Oy Kullanacak Gençler İftarda Buluştu11 Haziran 2018 - 15:05, Pazartesi

Erenler Belediyesi düğün salonunda gerçekleşen etkinlikte 18 yaşını doldurmuş ilk defa oy kullanacak 600 genç iftarda buluştu.

Erenler Belediyesi Düğün salonunda gerçekleşen iftar yemeğinde bir araya gelen ilk defa oy kullanacak 600 genç AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Kenan Sofuoğlu ile birlikte bol bol hatıra fotoğrafları çektirdiler. Programa AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer ve AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz katıldılar.

 “Gençlerimizin istikameti demek, Türkiye’nin istikameti demektir”

İftar öncesi gençlerle hasbihalde bulunarak karne günlerini tebrik eden Başkan Öztürk iftar sonrası konuşmasında “ Öncelikle 2017- 2018 eğitim öğretim yılını tamamlayan gençlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Gençlerimiz ile bugünün anısına iftar sofrasında buluşarak Ramazan ayının bu bereketini gençlerimizle birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin milletimizin genç akıllara ihtiyacı var. Aramızda İlk kez oy kullanacak genç kardeşlerimiz var. Artık ülke adına söz sahibi olan kardeşlerimiz Ülkemizin bekası için daha iyi bir Türkiye için 24 Haziranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi “Gençlerimizin istikameti demek Türkiye’nin istikameti demektir” Sizler istikamet üzere olacaksınız ki Türkiye’de hedeflerine ulaşabilsin” diyerek katılımlarından dolayı gençlere teşekkür etti.

“Türkiye bu defa yazılmakta olan bu tarihe müdahale ediyor”

AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen konuşmasında “ Bugün çok özel bir amaç ile bir araya gelmiş olan kardeşlerimizin mezuniyetlerini tebrik ediyorum. Böyle güzel bir günü güzel bir program ile taçlandıran Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e teşekkür ediyorum.  Bugün Türkiye’nin de dâhil olduğu bir coğrafyada yeniden bir tarih yazılıyor. Tarih doğruları söyler ama 50 yıl 100 yıl geriden doğruları söyler. O zaman o doğruları öğrenmenin ve bu doğruların artık bizim için kıymeti pek kalmaz.  Oysa akıllı toplumlar tarih yazılırken bunun farkına varırlar ve tarihe müdahale ederler. Çok şükür ki Türkiye bu defa bu yazılmakta olan bu tarihe müdahale ediyor. En son bu coğrafyada bu benzer bir tarihi toparlanma I. Dünya savaşında olmuştu ve I. Dünya savaşına biz hasta adam modunda bu işe yakalanmış bizim hiç bir meselede fikrimiz alınmadan ve bizi de bağlayacak bir takım kararlar alınmıştı. Biz o kararların faturasını bugün halan ödemeye devam ediyoruz.

“Türkiye Oyunlara Teslim Olmayacak”

Türkiye’nin güçlü bir ekonomi ve halk desteğine sahip olduğunun altını çizen Mustafa İsen konuşmasının devamında “İnşallah bu defa Türkiye güçlü ekonomisi ve arkasında çok güçlü halk desteği ile birlikte bu oyunlara teslim olmayacak. Bu bakımdan bizim parlamentoda çok güçlü olmamız lazım Türkiye’nin başkanlık sistemini tartışmaya çalışanlara fırsat vermemiz lazım. Bu çerçeve de önümüzdeki 5 yılı adeta Türkiye’yi takip edecek bir dönem olarak iyi değerlendirmemiz lazım burada her oyun son derece önemli bir rolü var. Şimdi hayatında ilk defa oy kullanacak genç arkadaşlarımızın böyle kutlu bir mesai çerçevesi içerisinde ortaya sunacakları katkılarla inşallah 24 Haziranda hayırlı bir sonuç elde edilmiş olunacak” dedi 

“Gençler Kefil, Kenan Abi Vekil”

Gençlerin “ Gençler kefil Kenan abi vekil” tezahüratları ile kürsüye gelen Sofuoğlu 24 Haziran'da Güçlü Türkiye için sandığa gidileceğini belirterek, nasıl bir vekillik profili çizeceğini de açıkladı. Sofuoğlu, "Ülkemizin bekası için Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a güçlü destek vereceğiz. Dün gençlerin Kenan ağabeyi idim. Seçilip meclise gidersem Vekil ağabeyleri olacağım. Yine fırsat buldukça motor bineceğim. Belli programlara özellikle hava durumu müsait olduğunda motosikletimle gideceğim. Sakarya'da oturmaya sizlerle birlikte olmaya devam edeceğim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partiyi seven biri olarak verilen hizmetleri birebir yaşayıp gören biriyim. Ne zaman Cumhurbaşkanımız güçlenmeye başladı Türkiye güçlenmeye başladı sporcu olarak biz de güçlendik ve Tüm dünyaya sesimiz duyurmaya başladık. Benim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve vatanıma bir vefa borcum var bunu ödemek için bu görevi hakkı ile yerine getirmeye çalışacağım. Sizlerin duası ve Rabbimin izni ile mücadelemizi vereceğiz. Eğer ben vesile olup ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir oy kazandırabilmişsem ne mutlu bana. Türkiye’nin geleceği için daha güçlü bir Türkiye için siz ilk kez oy kullanacak kardeşlerimizin ve tüm gençlerimizin desteğine ihtiyacımız var. Hepinize teşekkür ederim hayırlı akşamlar dilerim” dedi.

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler