Erenler Belediyesi Tam Kadro Demokrasi Meydanında Yerini Aldı16 Temmuz 2018 - 13:01, Pazartesi

Demokrasi Meydanında Düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri binlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Erenler Belediyesi etkinlikte kurulan stantlarda çeşitli ikramlarda bulundu.

Kur'an tilaveti ve dualar ile andılar

Hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde bayrağına sarılan binlerce Sakaryalı genciyle yaşlısıyla hain darbe girişimine karşı mücadele ederken şahadet şerbetini içen ve gazi olan kahramanlarımızı Demokrasi Meydanında düzenlenen etkinliklerde Kur'an tilaveti ve dualar ile andı. Etkinliklerde Erenler Belediyesi tam kadro yer alarak etkinliğe katılan vatandaşlara gecenin ilerleyen saatlerine kadar kurdukları stantlarda helva dağıttı. Meydanda kurulan çay ocağı ile de vatandaşın çay ve su ihtiyacını karşıladı.

Başkan Öztürk tek tek helva dağıttı

Etkinlikte meydanı dolduran vatandaşlara tek tek helva dağıtan Başkan Öztürk “ Milletimiz vatanı, bayrağı, ezanı, iradesi için canını verdi. Vatanı için canını ortaya koyan, iradesine sahip çıkan aziz milletimize ne yapsak az. Topa, tanka karşı imanıyla, inancıyla mücadele eden Aziz halkımız hem ülkesine hem de iradesine sahip çıktı. Halkımız Türkiye tercihini PKK'dan FETÖ' den tüm terör örgütleriyle mücadele etmekten yana kullanmıştır” diyerek meydanı dolduran vatandaşlara tek tek helva dağıttı.

Bu topraklarda hainlerin yeri yok

Bu topraklarda hainlerin yeri yok diyen Başkan Öztürk konuşmasının devamında “ Peygamberler, Evliyalar ve Velilerin dualarıyla perçinlenmiş harcı kuvvetlendirilmiş bir toprakta hainlere yer yoktur.  Analarımızın duaları ile zırhlanan nesil tanka, topa,  bombalara karşı imanı ve inancı ile vatanını korudu.  “Allahu Ekber, Ne Mutlu Türküm Diyene” nidalarıyla 15 Temmuz gecesinin karanlığında bir ışık gibi parlayan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Erenler Tam Kadro Halka Hizmette

Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen etkinliklerin mola olan stantta Başkan Öztürk’ün yanı sıra AK Parti 27. Dönem Milletvekili Çiğdem Atabek, AK Parti 26. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ da tek tek vatandaşa helva dağıttı. Vatandaşın çay ve su ihtiyacını karşılayan stantta ise Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı da vatandaşa çay ve su ikramında bulundu.

Sela okutuldu

Protokol konuşmaları ve 15 Temmuz belgeseli gösterimi sonrası 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri devam program sonrasında Sakarya İl Müftülüğünce şehir merkezi dâhil toplam 16 ilçedeki camilerde Sela okutuldu. Saat 00.13’de başlayan Sela sonrası vefat eden şehitler için dua edildi.

 

Diğer Haberler