Başkan Öztürk Akit TV'de Erenleri Anlattı9 Ağustos 2018 - 15:29, Perşembe

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Akit TV'de yayınlanan Sabri Balaman'ın yapımcılığını üstlendiği "Şehrin Gündemi" adlı programın canlı yayın konuğu oldu.

Erenler Belediyesi tarafından gerçekleştirilen hizmetlerin konuşulduğu programda Başkan Öztürk, Kentsel dönüşüm projesi ile şehrin yeni vitrini haline gelen yeni Erenleri belediyecilik alanında yapılan yatırımlar ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

“Kentsel Dönüşümü uygulamaya başlayan ilk belediyeyiz”

Programda Erenler belediyesi olarak Kentsel Dönüşümde Türkiye’ ye rol model olduklarını belirten başkan Öztürk  “ Erenlerimiz yaklaşık 85 bin nüfusu barındıran güzel bir vilayetin güzel bir ilçesidir. Hem küçük sanayi hem büyük sanayiye ev sahipliği yapmaktadır. Gerek Sanayi gerek tarım arazileri bulunmakla birlikte sanayi sektörünün daha yaygın olduğunu söyleyebilirim. Bu manada şehrin girişinde gün geçtikçe gelişen büyüyen ilçemizde de kentsel dönüşüm projemizin adımlarını atmaya başlayarak 666 dönümlük arazide şehrin yeni vitrinini oluşturmaya başladık. Türkiye’de kentsel dönüşüm alanında onaylanarak çalışmalara başlayan ilk belediyeyiz. Yerinde yap yık modeli ile ülkeye rol model bir çalışmaya imza attık. 9 etaptan oluşan projemiz etap etap devam etmekte 1. Etap 284 konut ve 2. Etap 144 akıllı evlerden oluşan binalarımız tamamladık.  1071 konut olacak olan 3 etap proje çalışmalarımız hazır inşallah yakın bir zamanda diğer etaplarda da çalışmalarımız devam edecek” dedi.

“Aralık ayında hizmete sunulacak”

Başkan Öztürk açıklamasında, “Erenlerde hızla yükselen spor eğlence ve dinlenme alanı projelerimiz bir, bir hayata geçiyor “Oyun Sokağı Masal Park” başka ilçelerden vatandaşlarımızın çocuklarını getirdiği, parkın konsepti ile Sakarya’da ilk ve tek park. “Payidar Bahçe” yine Sakarya’nın her yerinden vatandaşlarımızı çeken bir projemiz oldu oda çok farklı bir konsept ile cazibe merkezi haline geldi. “Yaşam ve Eğlence Merkezi” bizim vizyon projelerimizden biri. Sadece Sakarya değil civar iller arasında bölge olarak müthiş bir proje. Kaba inşaatı tamamlandı şimdi ise ince işçilikleri tam gaz devam ediyor Allah’ın izniyle Aralık sonuna kadar, içerisinde yüzme havuzu, hamam, sauna, fitnes salonu, tuz odaları, düz duvar tırmanma sporu, duvar tenisi, sentetik buz pisti, çocuk oyun alanları ve kafeterya gibi 10 bin metrekarenin üzerinde bir alanda birçok yaşam ve eğlence alanlarının olduğu tesis milletimizin hizmetine girecek” diye konuştu.

Tamamlanan projeleri anlattı

Erenler Belediyesinin hayata geçirdiği projeleri ise program yapımcısı, Sabri Balaman’ın soruları doğrultusunda açıklayan Başkan Öztürk, Oyun Sokağı, Payidarbahçe, Belediye Hizmet binası İş kur noktası ve Ramazan ayı boyunca devam eden Ramazan etkinliklerini Balamana anlattı. İlçeye kazandırılan Oyun Sokağının ilçe halkı tarafından büyük ilgi gördüğünü ve büyük ses getirdiğini belirten Başkan Öztürk  “ 50. Yıl 50 proje kapsamında hayata geçirdiğimiz Oyun Sokağı’nı çocuklarımızın hizmetine sunduk proje kentsel dönüşümden daha çok ses getirdi.  Çocuklarımız büyük bir keyifle Oyun Sokağımızda oynayarak öğrenerek keyifle vakit geçiriyorlar” diyerek Payidar Bahçe ile de çocukların yanı sıra ailelerin keyifle vakit geçirebileceği cafe ve dinlenme alanlarının bulunduğu sosyal tesis ile ilçeyi cazibe merkezi haline getirmede büyük bir adım olduğunu söyledi.

Sosyal Belediyecilik

Sosyal belediyecilik alanında da güzel çalışmalara imza atıldığını belirten Başkan Öztürk “Ramazan ayı boyunca devam eden Ramazan etkinlikleri ile ilçemizde 7’de 70’e vatandaşlarımıza Ramazan ayının kültürünü yaşatmaya çalıştık. Etkinliklerde vatandaşlarımızın sofralarına konuk olduk hasbihalde bulunduk ayrıca Makedonya’da kardeş belediyemiz ile bir araya gelerek 5 kırsal köyde iftar sofraları kurarak Ramazan ayının bereketi oradaki vatandaşlar ile paylaştık.  Sosyal belediyecilik kapsamında belediyeler arasında ilk olarak bünyemizde İşkur noktası oluşturduk. Binlerce işçi ile işvereni bir araya getirerek istihdam sağladık” dedi.

 “Halkımızın desteği ile hizmette sınır yok”

Akit TV’de yayınlanan Sabri Balaman’ın yapımcılığını üstlendiği “Şehrin Gündemi” adlı programın canlı yayın konuğu olan Başkan Öztürk program sonunda Sabri Balaman ve Akit TV ekibine teşekkür ederek “  Siz değerli yayın ekibine teşekkür ederim. Erenler halkına da verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Erenlerde ki vatandaşlarımızın desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz hizmette hedefte sınır yok” dedi

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler