Yaşamın Merkezi Erenler 16 Ağustos 2018 - 15:06, Perşembe

Erenler İlçesi Şehrin gözde cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerliyor

Erenler İlçesi hızla gelişen nüfusu ve Belediyenin yapmış olduğu projeler ile Sakarya’nın en gözde cazibe merkezi haline geliyor.

Erenler Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşların hayat standartlarını yükseltmeye yönelik çalışmaları hızla devam ediyor. Belediyenin hayata geçirdiği şehre örnek olan projeler ile ilçe şehrin gözde cazibe merkezi oldu.

Vatandaşlardan yoğun ilgi

Son yıllarda hızla yükselen kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra Erenler Belediyesi Oyun Sokağı, Masal Park, Payidar Bahçe, Trafik Park gibi sosyal yaşam alanları ile sadece Erenlerde yaşayan vatandaşları değil diğer ilçeden gelen vatandaşların da yoğun ilgisi ile karşılaşıyor.

Çocukların gönüllerini fethediyor

Hayata geçirilen projeler arasında çocukların eğlenirken öğrenmelerine ve sosyalleşmelerine katkı sağlayan Oyun Sokağı Parkı ve Masal Park farklı konseptlerde oyun adalarından oluşan ve farklı yaş gruplarına hitap eden özelliği ile Erenlerli çocukların değil tüm Sakaryalı çocukların gönüllerini fethediyor.  4 dönümlük alanda hizmet veren Trafik Park ise bölgenin ihtiyacı haline gelerek 30 bin öğrenciye Trafikte kurallı ve güvenli sürüş tekniklerini öğrenme fırsatının yanında eğlenmelerini de sağlıyor. Sadece bölgenin değil farklı ilçelerden gelen öğrencilerinde keyifle vakit geçirdiği Trafik Park çocuklara teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatının yanında oyun alanlarında doyasıya eğlenirken velilerde kafeterya hizmetlerinden faydalanıyor.

Vatandaşların Vazgeçilmez Mekânı

Belediyenin yakın bir zamanda hayata geçirdi farklı konsepti ile Sakarya’da ilk kolan Payidar Bahçe ile sadece çocuklara değil 7’den 70’e vatandaşlara keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlayan tesis vatandaşların büyük ilgisi ile hizmet sunmaya devam ediyor. Etrafı suyla çevrili tesis, şelalesi, havuzu, çardakları, çocuk eğlence merkezi ve leziz yiyecekleriyle Erenlerin yeni yaşam alanı Payidar Bahçe ailelerin vazgeçilmez mekânı oldu.

Spor Eğlence ve Dinlenmenin Buluşma Noktası

Tamamlanan projeleri ile yıldız hızla yükselen Erenler yapımı hızla devam eden Yaşam Merkezi ile bölgeni en büyük en kapsamlı tesisine imza atıyor. Erenleri yaşamın merkezi haline getirecek proje de yarı olimpik yüzme havuzu, su kaydırağı, sauna, hamam, fitnes salonu, sentetik buz pisti, sguash duvar tenisi, çocuk eğlence dünyası ve kafeterya gibi birçok eğlence ve spor alanları bulunuyor. İlçenin spor eğlence ve dinlenme açısından ideal bir buluşma noktası haline gelecek olan proje Aralık ayının sonuna doğru vatandaşların hizmetine sunulacak.

“Geleceği şekillendiren projelere imza atıyoruz”

Erenler yaşamın merkezi haline getirecek projelere imza attıklarını belirten Başkan Öztürk yaptığı açıklamada “ Erenlerimize çalışma aşkımızı, şevkimizi kaybetmeden hizmet ederken, yepyeni projeler kazandırmaya devam ediyoruz.  Erenler her sahada, herkesin gıpta ile baktığı bir ilçe olma yolunda ciddi büyük adımlar atmış atmaya da devam ediyor. Erenler ’de yaşayan herkes hizmetin en kalitesini hak ediyor. Bizlerde elimizden geldiğince günü kurtaran değil geleceği şekillendiren projelere imza atıyoruz” dedi

 

Diğer Haberler