"Türkiye Bizim İkinci Vatanımız"4 Ekim 2018 - 17:36, Perşembe

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Somali Cumhurbaşkanı Yardımcısı Abdülkadir Muallim Nur'u makamında ağırladı. Ziyarette Nur "Türkiye Bizim İkinci Vatanımız" diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm Alanını Gezdi

Somali Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Din İşleri Bakanı Abdülkadir Muallim Nur Türkiye ile ilişkileri geliştirme adına yaptığı ziyaretler kapsamında Erenler Belediyesini ziyaret etti. Ziyarette Erenler ve belediye hizmetleri hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nur, Başkan Öztürk ile birlikte 2.Etap Kentsel Dönüşüm alanını gezerek incelemelerde bulundu.

“Sakarya ayrı bir güzelliğe sahip”

Erenlerde makam ziyareti sonrası kentsel dönüşüm alanını gezen Bakan Nur “ Türkiye bizim ikinci vatanımızdır. Somali’ye ilk el uzatan ülke Türkiye olmuştur. Bunu için de Somali halkı Türkiye’yi çok seviyor. Her yerde hizmete devam düşüncesi ile ikili ilişkiler geliştirmek adına Sakarya’daki bürokratlar ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduk. Türkiye’de birkaç il gezdim fakat Sakarya benim için ayrı bir güzelliğe sahip. Sakarya ziyaretimizde Erenler ’i gezmeden gitmek istemedik. Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü Kentsel dönüşüm çalışmaları ve diğer başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor ve misafirperverlikleri için Başkan Öztürk’e teşekkür ediyorum” dedi.

“Somali bağrımıza bastığımız kardeş ülkelerden biri”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nur’u ağırlayarak Erenler ve belediye çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Öztürk “ Öncelikle çok değerli kardeş ülke Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nur beyi ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duydum. Nur beyefendi sözlerine başlarken Türkiye bizim ikinci vatanımız dedi. Bunu duymak bizlere ayrıca mutlu ediyor. Somali bağrımıza bastığımız kardeş bildiğimiz ülkedir. Tavsiyeler üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nur beyefendi Somalili vatandaşlar için kalacakları bir yurt inşa etme planları var. Yapılacak olan yurt ile ilgili yer konusunda istişarelerde bulunduk. İkili ilişkiler açısından ilk adım olan bu ziyaret ile ilişkilerin bundan sonra artarak devam edeceğine inanıyorum. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler