Erenler'de Marketlere Sıkı Denetim 8 Ekim 2018 - 09:20, Pazartesi

Erenler Belediyesi zabıta ekipleri döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapılarak 'haksız kazanç' elde edilmesini engellemek amacıyla denetim yapıyor.

Erenler Belediyesi zabıta ekipleri Döviz kurlarındaki hareketlilik sonrası bazı ürünlerdeki fahiş fiyat artışını önlemek maksadıyla, büyük market zincirleri başta olmak üzere ilçedeki iş yerlerinde fiyat, gramaj ve yerli üretim etiketi ile ürünlerin son kullanma tarihlerini denetledi.

Fiyat ve gramajlar tek tek incelendi

Marketlere girerek reyonları gezen zabıta ekipleri ürünleri tek tek inceleyerek fiyat artışı gramaj eksikliği ve ürünlerin son kullanma tarihi ile ilgili haksız bir ticari uygulama olup olmadığını kontrol etti. Market reyonlarındaki ürünlerin fiyatlarını inceleyerek kasadaki fiyatlarla karşılaştırdı. Reyon fiyatıyla kasa fiyatının farklı çıkması durumunda ise iş yeri sahibi hakkında 'Tüketici Kanunu' gereği tespit tutanağı tutularak, cezai işlem yapılması amacıyla valiliğe gönderileceği belirtildi.

“Denetimler aralıksız devam edecek”

Tüketici haklarının korunması amacıyla denetimler yaptıklarını belirten zabıta ekibi “Marketlerde yapılan denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırıyor. Reyon fiyatıyla kasa fiyatının farklı çıkması durumunda tespit tutanağı tutularak, emre aykırı davranıştan dolayı cezai işlem uygulanıyor. Aşırı fiyatların önlenmesi ve döviz kurlarındaki artıştan dolayı fırsatçılık yapan firmalara engel olunması adına denetimlerimiz aralıksız sürecek” dedi.

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler

Tarih : 2 Haziran 2020 - 12:08, Salı

'KALICI ESER VE HİZMETLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Daire Müdürleri ile gerçekleşen toplantıda konuşan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, ?Erenler?imiz için neler yapabiliriz, nasıl kalıcı eser ve hizmetler verebilirizin mücadelesi ve gayreti içindeyiz" dedi.

Tarih : 1 Haziran 2020 - 16:15, Pazartesi

ÇARŞAMBA PAZARI?NDA YENİ NORMAL HAYAT DÖNEMİ

Yeni Normal Hayata geçiş ile birlikte alınacak önlem ve tedbirler ile birlikte açılan Çarşamba Pazarında bu haftadan itibaren şehir dışından gelecek pazarcı esnafıda tezgahlarını açabilecek.

Tarih : 31 Mayıs 2020 - 12:14, Pazar

ERENLER YENİ NORMAL HAYATA HAZIR

Belediyesmiz İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre 1 Haziran da yeniden halkın hizmetine girecek olan Belediye Tesislerinde dezenfekte ve genel temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Tarih : 24 Mayıs 2020 - 21:12, Pazar

BAŞKAN KILIÇ'TAN ANLAMLI ZİYARETLER

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Ramazan Bayramının ilk gününde ilçede anlamlı ziyaretlerde bulundu.

Tarih : 20 Mayıs 2020 - 10:51, Çarşamba

ERENLER DE BAYRAM TEMİZLİĞİ

Belediyemiz yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde ilçede genel bir temizlik çalışması başlattı. Ekipler 4 günlük yasak sürecinde de çalışmalarına devam etti.

Tarih : 19 Mayıs 2020 - 12:24, Salı

ERENLER DE KİMSE YALNIZ DEĞİL

Belediyemiz ilçe sakinlerinin yanında olmaya devam ediyor.

Tarih : 15 Mayıs 2020 - 11:31, Cuma

BAŞKANIMIZ FEVZİ KILIÇ İL BAŞKANI YUNUS TEVER?İ AĞIRLADI

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve İlçe Başkanı Beşir Doğrusever?i ağırladı.

Tarih : 14 Mayıs 2020 - 12:26, Perşembe

BOZULAN YOLLARDA ASFALT ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Erenler de SASKİ?nin alt yapı çalışmalarını tamamladığı sokaklarda asfalt çalışması devam ediyor.

Tarih : 13 Mayıs 2020 - 15:20, Çarşamba

?BİRLİKTE ATLATACAĞIZ?

Erenler Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Erenler de 5 binada bulunan 13 dairenin karantinaya alınması konusunda açıklama yapan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, ?Karantinadaki vatandaşlarımız ile süreci birlikte atlatacağız? dedi.

Tarih : 13 Mayıs 2020 - 13:05, Çarşamba

ÇARŞAMBA PAZARI SIKI TEDBİRLER İLE AÇILDI

Çarşamba Pazarı meyve-sebze ve giyim kısımları İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararla açılırken pazarda Erenler Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından sıkı tedbirler alındı.