Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Sarıbıyık'tan Öztürk'e İade-i13 Aralık 2018 - 14:11, Perşembe

Sakarya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'e iade-i ziyarette bulundu.

Rektörlük binası istişare edildi

Sakarya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık  Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü makamında ziyaret ederek iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Yeni üniversitenin  Rektörlük binasının İlçeye kazandırılması  ile ilgili istişarede bulunuldu.

“Üniversite ve şehir işbirliği önemli”

Ziyarette Başkan Öztürk ile görüş alışverişinde bulunan  Rektör Sarıbıyık üniversite-şehir işbirliği açısından kamu kurum ve kuruluşlarıyla bağlantıların çok güçlü olmasının önemine değinerek  “Sakarya Uygulamaları Bilimler Üniversitesi Rektörlük binasının yapılmasına yönelik Başkanımız ile görüş alışverişinde bulunuyoruz.  Amacımız Sakarya’mızda kurulan ikinci devlet üniversitemizin en iyi şekilde yapılanmasını ve gelişmesini sağlamak bunun içinde Rektörlük binasının kurulacağı yer son derece önem arz ediyor “ dedi

“Yerin belirlenmesi halinde çalışmalara başlayacağız”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Öztürk ise “ İlimize kazandırılan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum. Yeni Üniversitemizin Rektörlük binasının Erenlere gelmesi ile ilgili Rektörümüzle istişare içindeyiz. Gerekli bilgileri Rektörümüze ilettik. Rektörlük binası için ilçemizde en uygun yerin belirlenmesi ile Sakarya Uygulamaları Bilimler Üniversitesi Rektörlük binasının Erenler ilçemize kazandırılmasına ilişkin adım atacağız” diyerek ziyaretlerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Sarıbıyık’a teşekkür etti.

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler