Başkan Cavit Öztürk İşçinin Yüzünü Güldürdü18 Mart 2019 - 13:40, Pazartesi

Erenler Belediyesi ve HAK-İŞ Konfederasyonuna Bağlı HİZMET-İŞ Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi, işçi ve ailelerinin yoğun katılımı ile belediye düğün salonunda imzalandı.

Erenler Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen imza törenine Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk HİZMET-İŞ Sendikası Başkan Yardımcısı Celal Yıldız ve Sakarya HİZMET-İŞ Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ile salonu büyük bir coşkuyla dolduran belediye personeli ve aileleri katıldı.

İmzalar atıldı

2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız ve Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir tarafından imzalandı. Erenler Belediyesi ile HİZMET-İŞ Sendikası arasında İmzalanan toplu iş sözleşmesiyle işçilerin ücretlerinde yüzde 20 oranında artış sağlanması işçileri sevindirdi.

Başkan Öztürk’e Teşekkür Etti

Yoğun katılım ile gerçekleşen imza töreninde konuşan Sendika Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız “Erenler Belediyesi ile 14 dönem toplu iş sözleşmesi imzaladık. Bunların hepsi de uzlaşı ve karşılıklı faydayla sonuçlandı. Bugün 15. Toplu iş sözleşmemizi imzalıyoruz. Bu sözleşmemizin de diğerleri gibi uzlaşı ve başarıyla sonuçlanmış olması son derece sevindiricidir. Sözleşmemize ve emeğe verdiği katkıdan hassasiyetten dolayı Başkan Öztürk’e teşekkür ederiz” dedi.

“Hayırlı ve bereketli olsun”

Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir de “Toplu iş sözleşmemizle; üyelerimizin ücretlerinde yüzde 20 yani gerçekleşen enflasyon oranında artış yapıldı. İkinci yıl ücret zammı da enflasyon artı 1 puan olarak gerçekleşecek. 15 yıl Cavit Başkanımızla sözleşmeler imzaladık. Her zaman uzlaşı içerisinde geçen görüşmelerimizden sendikamıza emeğe verdiği desteklerden dolayı Başkan Cavit Öztürk’e teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemizin üyelerimiz, Sendikamız ve Erenler Belediyemiz için hayırlı ve bereketli olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedim

“Hiçbir zaman mağdur etmedim”

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ise konuşmasında “ 3 dönemde görev aldığım süre içerisnde personelimi hiçbir zaman mağdur etmedim. Sözleşme gereği, ücretler enflasyon oranında artırıldı. HİZMET-İŞ Sendikası ile 15. Toplu iş sözleşmemizi imzalıyoruz. Sözleşme gereği, ücretler enflasyon oranında artırıldı. Sözleşmenin tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. İmza töreni sonrası sendikaya veridği desteklerden dolayı Başkan Öztürk’e Sendika tarafından plaket ve Türk Bayrağı hediye edildi.

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler