E-İMAR DÖNEMİ BAŞLADI2 Ekim 2019 - 13:46, Çarşamba

İmar durumunu öğrenmek isteyen vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacak olan E-İmar uygulamasını hizmete sunduk.

Vatandaşlarımızın imarla olan işlemlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulama başlattık. İmar durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlara tek tık erişim ile büyük kolaylık sağlayacak olan E-İmar uygulamasını hayata geçirdik. Tek tıkla erişim sağlanabilen E-İmar uygulaması ile vatandaşlar belediye bünyesinde güncellenen imar planları ve kadastro bilgilerine ait sözel ve görsel verilere belediyeye gelmelerine gerek kalmadan imar planlarına internet üzerinden ulaşım sağlayabilecek.

İMAR DURUMU SORGULAMA

Belediyemiz tarafından hayata geçirilen E-İmar uygulaması ile İmar Planları kesintisiz ve anlık olarak görüntülenebilecek. Vatandaşlar imar durumlarını sorgulamak istedikleri yerler için; ister ada-parsel isterlerse adres-numarataj bilgilerini girerek sorgulama yapabilecekler. Bu sorgulamada; parsellerin plan fonksiyonu, kat adedi, çekme mesafesi, TAKS, KAKS değerlerine ve parsellerin diğer özel koşullarına ulaşım sağlayabilecekler. İmar durumu hakkında bilgi alamak isteyen vatandaşlar Belediyemiz resmi internet sitesi olan https://www.erenler.bel.tr adresinden Kent Rehberi https://keos.erenler.bel.tr/keos linkini kullanarak masaüstü bilgisayar, tablet ve mobil’den giriş sağlayabilecek.

KALİTELİ HİZMET

E- İmar Uygulaması hakkında bilgi veren  Başkan Yardımcısı Serkan Cerrahoğlu “Hayata geçirilen E-İmar uygulamasıyla  vatandaşlarımız belediye hizmet binasına gelmeden internet üzerinden hiçbir ücret ödemeden imar durumlarıyla ilgili gereken bilgilere ulaşabilecek. Vatandaşlarımız Ada, parsel ve mahalle bilgileriyle giriş yaparak internet üzerinden (bilgisayar, tablet, cep telefonu) imar durumu bilgilerine ve imar plan notlarına hızlı bir şekilde ulaşabilecektir.Uygulama 7 gün 24 saat vatandaşlarımızın erişebileceği şekilde dizayn edilmiştir.Vatandaşlarımızın işlemlerini en hızlı şekilde yapabilmeleri için teknolojinin imkanlarından faydalanmaya çalışıyor, çağın gereksinimlerine göre vatandaşlarımıza en iyi ve en kaliteli hizmeti vermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

BİLGİ AMAÇLI

E-İmar verilerinin sadece bilgi amaçlı olduğunun altını çizen Başkan Yardımcısı Serkan Cerrahoğlu “E-İmar uygulaması ile elde edilen veriler yalnızca bilgi amaçlıdır. Söz konusu verilerin yasal hükümlülüğü bulunmamaktadır" açıklamasında bulundu.

 

Diğer Haberler

Tarih : 3 Temmuz 2020 - 09:50, Cuma

KAN VER HAYAT KURTAR

Başkanımız Fevzi Kılıç, Kızılay Erenler Şubesi Kan bağışı programına katılarak kan bağışında bulundu.

Tarih : 22 Haziran 2020 - 11:22, Pazartesi

ERENLER DE NİKAHLAR YENİ YERİNDE

Belediyemiz bünyesinde vatandaşlara hizmet veren Evlendirme Memurluğu, belediyenin hizmet binasından Erenler Belediyesi Kültür Merkezine taşındı.

Tarih : 21 Haziran 2020 - 16:26, Pazar

BAŞKAN FEVZİ KILIÇ?TAN BABALAR GÜNÜ ZİYARETLERİ

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Babalar Günü kapsamında ilçede ziyaretlerde bulundu.

Tarih : 17 Haziran 2020 - 11:18, Çarşamba

YAZ GÜNLERİNİN KEYFİ NEHİR SEFASINDA

Nehir ile yeşilliğin buluştuğu noktada bulunan Nehir Sefasında vatandaşlar yaz günlerinin keyfini çıkarıyor.

Tarih : 16 Haziran 2020 - 12:37, Salı

ERENLERDE VEKTÖRLE MÜCADELE SÜRÜYOR

Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü vektörle mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Tarih : 11 Haziran 2020 - 15:47, Perşembe

8 KIRSAL MAHALLEDE DOĞAL GAZ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

8 kırsal mahalleyi kapsayan doğal gaz çalışmasında ilk kazma vuruldu.

Tarih : 10 Haziran 2020 - 10:30, Çarşamba

ERENLER DE KENSEL DÖNÜŞÜM KONUTLARININ SATIŞI SÜRÜYOR

Mülkiyeti belediyemize ait Kentsel Dönüşüm 1. Etap Konutlarının satışına devam ediyor.

Tarih : 7 Haziran 2020 - 12:40, Pazar

ERAKOM DA YENİ NORMAL HAYAT DÖNEMİ

Belediyemiz Aile Koruma Merkezi?nde (ERAKOM) Yeni Normal Hayata geçiş ile birlikte yüz yüze görüşmeler başladı.

Tarih : 2 Haziran 2020 - 12:08, Salı

'KALICI ESER VE HİZMETLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Daire Müdürleri ile gerçekleşen toplantıda konuşan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, ?Erenler?imiz için neler yapabiliriz, nasıl kalıcı eser ve hizmetler verebilirizin mücadelesi ve gayreti içindeyiz" dedi.

Tarih : 1 Haziran 2020 - 16:15, Pazartesi

ÇARŞAMBA PAZARI?NDA YENİ NORMAL HAYAT DÖNEMİ

Yeni Normal Hayata geçiş ile birlikte alınacak önlem ve tedbirler ile birlikte açılan Çarşamba Pazarında bu haftadan itibaren şehir dışından gelecek pazarcı esnafıda tezgahlarını açabilecek.