BAŞKAN KILIÇ DİN GÖREVLİLERİ İLE BULUŞTU10 Ekim 2019 - 14:16, Perşembe

Başkan Fevzi Kılıç, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programında din görevlileri ile buluştu.

‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ dolayısıyla İlçede görev yapan din görevlileri ile bir araya gelen Başkan Fevzi Kılıç, “Belediye olarak   bizlere rehberlik eden din görevlilerimize elimizden ne geliyorsa sonuna kadar destek olacağız. İnşallah birlikte hayırlı işlere imza atarak sorunlara hep birlikte çözümler üreteceğiz” dedi.

Başkan Fevzi Kılıç, ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programında din görevlileri ile buluştu. Kahvaltı programına Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar, Erenler Din Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Cebeci ve ilçedeki  camilerde görev yapan imam ve müezzinler katıldı.

ULVİ GÖREV

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın ardından konuşan Başkan Fevzi Kılıç, din görevlilerinin yaptığı manevi hizmetin çok önemli bir görev olduğunu belirterek, “Din görevlileri ahlaki ve manevi değerleri topluma taşıyarak ulvi bir görev üstleniyorlar. Biz de belediye olarak  bizlere rehberlik eden din görevlilerimizin destekçisiyiz. İnşallah birlikte hayırlı işlere imza atarak sorunlara hep birlikte çözümler üreteceğiz. Bu vesile ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, ilim ve irfan yolunda din görevlilerimizin başarılı hizmetler yapmalarını diliyorum” dedi.

BARIŞ PINARI HAREKATI

Programda Barış Pınarı Harekatı’na dikkat çeken Başkan Kılıç, “Biliyorsunuz ki Türkiye’nin Güney sınırında, terör koridorunu yok etmek, vatanımızın sınırlarını korumak adına Barış Pınarı Harekatı başlatıldı. Vatanımızın milletimizin huzuru ve birliği için yurt içinde ve dışında özellikle Barış Harekatı’nda terörle mücadele eden askeri birliklerimizin ve güvenlik güçlerimizin muzaffer olması için duacı olmalıyız. Birliğimize dirliğimize göz dikmiş hainlere karşı durarak milli birliğimize sahip çıkmalıyız. Allah, İslam beldelerini camisiz, minarelerimizi ezansız, aziz milletimizi korunaksız ve korunmasız bırakmasın” ifadelerini kullandı.

“DUACI OLALIM”

Din görevlilerine düşen görevlerden bahseden İlçe Kaymakamı Salih Karabulut ise, “Din görevlilerimiz şu an ülke sınırlarımızı korumak adına Barış Pınarı Harekatı’nda canını ortaya koyan kahraman ordumuzun başarılı olması için dua okuyarak Cephe gerisinde manevi destek vermeli. Terör yandaşlarının yurtdışında yaptığı kara propagandaları dilimizin, gücümüzün yettiği kadarıyla halkımıza duyurarak hain propagandalarını boşa çıkartmalıyız. Bu birlik ve beraberlik ile her alanda muzaffer olacağımıza inanıyorum” dedi. Kaymakam Karabulut, Camiler ve Din Görevlileri haftasının hayırlara vesile olmasını diledi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Erenler İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar ise, ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ dolayısıyla gerçekleştirilen buluşma programının hayırlara vesile olmasını dileyerek programı düzenleyen Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a teşekkür etti. Kahvaltı programı din görevlilerinin talep ve görüşlerinin değerlendirilmesinin ardından Barış Pınarı Harekatı'nın başarı ile sonuçlanması için Fetih suresi okundu. 

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler

Tarih : 24 Mayıs 2020 - 21:12, Pazar

BAŞKAN KILIÇ'TAN ANLAMLI ZİYARETLER

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Ramazan Bayramının ilk gününde ilçede anlamlı ziyaretlerde bulundu.

Tarih : 20 Mayıs 2020 - 10:51, Çarşamba

ERENLER DE BAYRAM TEMİZLİĞİ

Belediyemiz yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde ilçede genel bir temizlik çalışması başlattı. Ekipler 4 günlük yasak sürecinde de çalışmalarına devam etti.

Tarih : 19 Mayıs 2020 - 12:24, Salı

ERENLER DE KİMSE YALNIZ DEĞİL

Belediyemiz ilçe sakinlerinin yanında olmaya devam ediyor.

Tarih : 15 Mayıs 2020 - 11:31, Cuma

BAŞKANIMIZ FEVZİ KILIÇ İL BAŞKANI YUNUS TEVER?İ AĞIRLADI

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve İlçe Başkanı Beşir Doğrusever?i ağırladı.

Tarih : 14 Mayıs 2020 - 12:26, Perşembe

BOZULAN YOLLARDA ASFALT ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Erenler de SASKİ?nin alt yapı çalışmalarını tamamladığı sokaklarda asfalt çalışması devam ediyor.

Tarih : 13 Mayıs 2020 - 15:20, Çarşamba

?BİRLİKTE ATLATACAĞIZ?

Erenler Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Erenler de 5 binada bulunan 13 dairenin karantinaya alınması konusunda açıklama yapan Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, ?Karantinadaki vatandaşlarımız ile süreci birlikte atlatacağız? dedi.

Tarih : 13 Mayıs 2020 - 13:05, Çarşamba

ÇARŞAMBA PAZARI SIKI TEDBİRLER İLE AÇILDI

Çarşamba Pazarı meyve-sebze ve giyim kısımları İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararla açılırken pazarda Erenler Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından sıkı tedbirler alındı.

Tarih : 12 Mayıs 2020 - 15:11, Salı

ÇARŞAMBA SIKI TEDBİRLER İLE AÇILACAK

Çarşamba Pazarında meyve-sebze ve giyim kısımlarında geçici olarak sadece Sakarya da ikamet eden yerel esnaf tarafından kurulan tezgahlar ile hizmet verilmeye başlanılacak.

Tarih : 11 Mayıs 2020 - 15:41, Pazartesi

ERENLERDE BERBERLER DENETLENİYOR

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, hizmet vermeye başlayan berber, kuaför ve güzellik salonlarında denetimlerin gerçekleştiğini ifade etti.

Tarih : 11 Mayıs 2020 - 13:19, Pazartesi

BAŞKAN KILIÇ ÖZEL OLARAK HAZIRLADIKLARI VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Engelliler Haftası nedeniyle özel olarak hazırladıkları videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, ?Unutmayalım ki en büyük engel sevgisizliktir? ifadelerini kullandı.