BAŞKAN KILIÇ ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI22 Kasım 2019 - 16:00, Cuma

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında ilçemizdeki öğretmenleri ağırlayan Başkanımız Fevzi Kılıç, "Geçmişte ilim medeniyeti olarak anılan toplumumuz yine ve yeniden aydınlık günlere siz değerli öğretmenlerimizin omuzlarında yükselecektir" dedi.

FEDAKARLIK VE CEFAKARLIK

Başkanımız Fevzi Kılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında ilçemizdeki öğretmenleri ağırladı. Programda öğretmenlere hitap eden Başkan Fevzi Kılıç, öğretmenlerin gelecek neslin mimarı olduğunu ifade ederek, “Takvimlerde sizlere bir gün yer ayrılmış olsa da, aslında her günümüzde ayrı bir yer tutan, hayat yolculuğumuzun en başından, gençliğimizin en dinamik çağına kadar yol yürüdüğümüz kıymetli öğretmenlerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni neslin ihyası ve inşası için gece gündüz çalışan, coğrafya ve sınır tanımayan siz öğretmenlerimize her ne kadar teşekkür etsek azdır. Sizlerin mana dünyamızda kapladığı yeri birkaç kelimeyle anlatmanın oldukça zor olduğunu biliyorum. Fakat öğretmenlerimizi tanımlayacak iki sıfat olduğuna inanıyorum; fedakârlık ve cefakârlık. Hayatlarını bu iki sıfat çerçevesinde en kutsal mücadele için geçirmekteler” dedi.

 

İNSAN YETİŞTİRME SANATI

Başkan Kılıç, “Bu kutsal mücadeleyi de insan yetiştirme sanatı olarak tanımlayabiliriz. Ailesine, arkadaşlarına, şehrine, ülkesine ve dünyaya faydalı bir insan armağan etmek kadar pek az kıymetli şey vardır diye düşünüyorum. İnanıyoruz ki, ülkemizin aydınlık geleceğinin mimarı olan öğretmenlerimiz her geçen günümüze bir kandil daha yakıyorlar. Sizlerin fedakârlık dolu hizmetlerinin ışığında ilim ve bilim dünyamızda nice kandiller yanacaktır. Geçmişte ilim medeniyeti olarak anılan toplumumuz yine ve yeniden aydınlık günlere siz değerli öğretmenlerimizin omuzlarında yükselecektir.”

 

‘ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM’

Başkan Kılıç, “Henüz yakın bir zamanda yaşanan bir hadiseden örnek vermek istiyorum. Yaşanan deprem esnasında, öğretmenlik yaptığı okulda öğrenci olan kendi çocuğuna koşmak yerine önce sınıfındaki öğrencileri terhis eden öğretmenimiz bahsettiğim fedakârlığın timsalidir. 22 yaşında, atandığı 8 ay olmuşken Batman’ın Kozluk ilçesinde hain terör örgütü Pkk tarafından şehit edilen Aybüke Yalçın fedakârlığın timsalidir. Bu fedakârlıkları unutmadan, annesinden, babasından, çocuğundan uzak kalmak pahasına sınır ve zaman tanımaksızın çalışan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Üzerimde emekleri olan öğretmenlerim başta olmak üzere bu kutsal vazifeyi omuzlarında taşıyan her bir öğretmenimize ayrı ayrı şükranlarımı ifade ediyorum.”

 

TEBRİK ETTİ

Programda konuşan Erenler Kaymakamı Salih Karabulut ise, “Öncelikle siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyor, Belediye Başkanımıza da bizlere bu güzel ortamı sunduğu için teşekkür ediyorum. Öğretmenlik çok kutsal bir meslek, görev. Tüm eğitimci arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Fevzi Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy’a plaket, ilkokul öğretmeni olan Mustafa Gökkaya’ya da çiçek taktim etti. Program yöresel dans oyunları ile son buldu.

 

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler

Tarih : 27 Ocak 2020 - 14:37, Pazartesi

Başkan Kılıç'tan "Kan Ver Hayat Kurtar" Kampanyasına Destek

Başkanımız Fevzi Kılıç, Belediyemiz ile Erenler Kızılay Şubesi tarafından başlatılan "Kan Ver Hayat Kurtar" kampanyasına kan bağışında bulunarak destek oldu.

Tarih : 17 Ocak 2020 - 12:46, Cuma

İLÇEMİZDE KARNE COŞKUSU

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Erenler Sarıcalar İlkokulunda düzenlenen 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Karne Töreninde öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu.

Tarih : 10 Ocak 2020 - 08:25, Cuma

BAŞKAN KILIÇ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Başkanımız Fevzi Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü yayımladığı mesaj ile kutladı.

Tarih : 6 Ocak 2020 - 15:37, Pazartesi

ERENLER'E AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ

Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Başkanımız Fevzi Kılıç, "Sağlık Bakanlığımız ile yer konusunda ortak bir noktaya vardık. 100 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin şimdiden Erenler'imize ve Sakarya'mıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Tarih : 6 Ocak 2020 - 15:03, Pazartesi

BAŞKAN KILIÇ ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI

Başkanımız Fevzi Kılıç, İlçemizdeki okullara ataması gerçekleşen öğretmenleri makamında ağırladı.

Tarih : 6 Ocak 2020 - 10:18, Pazartesi

GELİŞİM SEMİNERİ ERENLER'DE GERÇEKLEŞTİ

Başkanımız Fevzi Kılıç, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Sakarya Şubesi tarafından düzenlenen Zorunlu ve Sürekli Futbol Antrenörleri Gelişim Semineri'ne ev sahipliği yaptı.

Tarih : 3 Ocak 2020 - 13:00, Cuma

METRUK BİNALARIN YIKIMI SÜRÜYOR

Belediyemiz, İçişleri Bakanlığı'nın 'Metruk Binalar Genelgesi' kapsamında aldığı kararla metruk binaların yıkımına devam ediyor

Tarih : 2 Ocak 2020 - 16:11, Perşembe

MEMUR-SEN'DEN BAŞKAN KILIÇ'A ZİYARET

Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Ahmet Öksüzali, Başkanımız Fevzi Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

Tarih : 2 Ocak 2020 - 14:34, Perşembe

BAŞKAN KILIÇ DANIŞMA MECLİSİNDE PARTİLİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Erenler İlçe Teşkilatı 65. Danışma Meclisi Toplantısı Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Belediye Başkan Yardımcıları Rahmi Şengül ve Serkan Cerrahoğlu, meclis üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımı ile Erenler Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Tarih : 12 Aralık 2019 - 12:41, Perşembe

ERENLER'DE SOSYAL İŞLER KONUŞULDU

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinasyonunda ilçe belediyelerinin ilgili birimlerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıya ev sahipliği yaptı.