BAŞKAN KILIÇ ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI22 Kasım 2019 - 16:00, Cuma

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında ilçemizdeki öğretmenleri ağırlayan Başkanımız Fevzi Kılıç, "Geçmişte ilim medeniyeti olarak anılan toplumumuz yine ve yeniden aydınlık günlere siz değerli öğretmenlerimizin omuzlarında yükselecektir" dedi.

FEDAKARLIK VE CEFAKARLIK

Başkanımız Fevzi Kılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında ilçemizdeki öğretmenleri ağırladı. Programda öğretmenlere hitap eden Başkan Fevzi Kılıç, öğretmenlerin gelecek neslin mimarı olduğunu ifade ederek, “Takvimlerde sizlere bir gün yer ayrılmış olsa da, aslında her günümüzde ayrı bir yer tutan, hayat yolculuğumuzun en başından, gençliğimizin en dinamik çağına kadar yol yürüdüğümüz kıymetli öğretmenlerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni neslin ihyası ve inşası için gece gündüz çalışan, coğrafya ve sınır tanımayan siz öğretmenlerimize her ne kadar teşekkür etsek azdır. Sizlerin mana dünyamızda kapladığı yeri birkaç kelimeyle anlatmanın oldukça zor olduğunu biliyorum. Fakat öğretmenlerimizi tanımlayacak iki sıfat olduğuna inanıyorum; fedakârlık ve cefakârlık. Hayatlarını bu iki sıfat çerçevesinde en kutsal mücadele için geçirmekteler” dedi.

 

İNSAN YETİŞTİRME SANATI

Başkan Kılıç, “Bu kutsal mücadeleyi de insan yetiştirme sanatı olarak tanımlayabiliriz. Ailesine, arkadaşlarına, şehrine, ülkesine ve dünyaya faydalı bir insan armağan etmek kadar pek az kıymetli şey vardır diye düşünüyorum. İnanıyoruz ki, ülkemizin aydınlık geleceğinin mimarı olan öğretmenlerimiz her geçen günümüze bir kandil daha yakıyorlar. Sizlerin fedakârlık dolu hizmetlerinin ışığında ilim ve bilim dünyamızda nice kandiller yanacaktır. Geçmişte ilim medeniyeti olarak anılan toplumumuz yine ve yeniden aydınlık günlere siz değerli öğretmenlerimizin omuzlarında yükselecektir.”

 

‘ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM’

Başkan Kılıç, “Henüz yakın bir zamanda yaşanan bir hadiseden örnek vermek istiyorum. Yaşanan deprem esnasında, öğretmenlik yaptığı okulda öğrenci olan kendi çocuğuna koşmak yerine önce sınıfındaki öğrencileri terhis eden öğretmenimiz bahsettiğim fedakârlığın timsalidir. 22 yaşında, atandığı 8 ay olmuşken Batman’ın Kozluk ilçesinde hain terör örgütü Pkk tarafından şehit edilen Aybüke Yalçın fedakârlığın timsalidir. Bu fedakârlıkları unutmadan, annesinden, babasından, çocuğundan uzak kalmak pahasına sınır ve zaman tanımaksızın çalışan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Üzerimde emekleri olan öğretmenlerim başta olmak üzere bu kutsal vazifeyi omuzlarında taşıyan her bir öğretmenimize ayrı ayrı şükranlarımı ifade ediyorum.”

 

TEBRİK ETTİ

Programda konuşan Erenler Kaymakamı Salih Karabulut ise, “Öncelikle siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyor, Belediye Başkanımıza da bizlere bu güzel ortamı sunduğu için teşekkür ediyorum. Öğretmenlik çok kutsal bir meslek, görev. Tüm eğitimci arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Fevzi Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy’a plaket, ilkokul öğretmeni olan Mustafa Gökkaya’ya da çiçek taktim etti. Program yöresel dans oyunları ile son buldu.

 

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler

Tarih : 23 Eylül 2020 - 10:11, Çarşamba

ERENLER?DE SOKAKLAR YENİLENİYOR

Alt ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi veren Başkanımız Fevzi Kılıç, ?1. Etap olarak adlandırdığımız Mehmet Akif Ersoy Caddemizde ve Hacıoğlu Mahallemizin 20 sokağında alt yapı çalışmasında son aşamaya gelindi? dedi.

Tarih : 22 Eylül 2020 - 10:02, Salı

BAŞKAN KILIÇ O ALANLARI GEZDİ

Başkanımız Fevzi Kılıç, ?Tamamlanan sulama kanalları sayesinde çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımız zamandan ve yakıttan çok ciddi bir şekilde tasarruf ediyor? dedi.

Tarih : 9 Eylül 2020 - 09:27, Çarşamba

KAÇAK YAPIYA TAVİZ YOK

İlçemizde kaçak yapılara karşı başlattığımız yıkım çalışmaları devam ediyor.

Tarih : 8 Eylül 2020 - 13:59, Salı

ZABITA GÜLEN YÜZÜMÜZ

Başkanımız Fevzi Kılıç, Zabıta Teşkilatı'nın 194. Kuruluş Yıl Dönümü Haftası'nı tebrik etti.

Tarih : 7 Eylül 2020 - 15:25, Pazartesi

EYLÜL AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ

Başkanımız Fevzi Kılıç, ?Artan vaka oranları ile birlikte belediye olarak sıkı tedbir ve önlemler almaya devam ediyoruz. Saha çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde devam ediyor? dedi.

Tarih : 7 Eylül 2020 - 09:52, Pazartesi

ÇÖP KONTEYNERLERI SENTETİK ÇİM KAFES İLE GİYDİRİLİYOR

Belediyemiz çöp konteynerlarını sentetik çim kaplı kafesle giydiriyor.

Tarih : 27 Ağustos 2020 - 14:40, Perşembe

OKULA BAŞLAYACAK MİNİKLERE 'OKUL OLGUNLUK TESTİ'

Belediyemiz ERAKOM Birimi tarafından Çocuk Danışmanlığı Hizmeti kapsamında 'Metropolitan Okul Olgunluğu Testi' ilkokula başlayacak olan çocuklara yapılmaya devam ediyor.

Tarih : 28 Eylül 2020 - 14:51, Pazartesi

2. ETAP KONUT SATIŞLARI DEVAM EDİYOR

Erenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Pojesi 2. Etap konutları, her Salı günü Erenler Belediyesi Encümeni tarafından satılmaya devam ediyor.

Tarih : 21 Ağustos 2020 - 12:25, Cuma

ERENLER DE 2 ETAP KONUTLARI SATILIYOR

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap Konut Satışları Basın Toplantısında basın mensupları ile bir araya geldi.

Tarih : 13 Ağustos 2020 - 10:18, Perşembe

HURDA VE ATIL ARAÇLAR ÇEKİLİYOR

Belediyemiz ve Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından başlatılan çalışma ile Marangozlar Sanayi Sitesinde bulunan hurda ve atıl araçlar otoparka çekiliyor.