Cemal Kamacı Kapalı Spor Salonu9 Haziran 2010 - 16:25, Çarşamba

Erenler İlçesinde eski Avrupa Boks Şampiyonu Cemal Kamacı adına yaptırılan spor salonu önceki gün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Cemal Kamacı Spor Salonu’nun açılışı öncesinde Sakarya Müftüsü Sinan Cihan tarafından dua yapıldı. Duanın ardından açılışı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Vali Mustafa Büyük, Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım, Şaban Dişli, eski Avrupa Boks Şampiyonu Cemal Kamacı ve Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk birlikte gerçekleştirdi.

Açılışın ardından Bakan Yıldız beraberindekilerle birlikte salona geçerek şeref tirübününe oturdu. Halk oyunları gösterilerinin ardından güreş, boks ve tekvando gösterileri yapıldı. Salona adı verilen Cemal Kamacı adının üçüncü bir tesise verilmesinden dolayı mutlu olduğunu, açılış konuşmasında yumrukları konuşturmanın daha kolay olduğunu söyledi. Bakan Taner Yıldız’da konuşmasında Avrupa Şampiyonluğu gibi büyük bir unvanı kazanan ve Türk Bayrağını gururla dalgalandıran Cemal Kamacı’yı başarılarından dolayı kutladı. Konuşmaların ardından Cemal Kamacı, Gençler Türkiye Ligi Boks Şampiyonu Muhammed Engin ile bir gösteri maçı yaptı. Kamacı 67 yaşında olmasına rağmen genç rakibiyle kıyasıya mücadele ederken, Bakan Yıldız karşılaşmayı büyük bir ilgiyle izledi.Karşılaşma sonunda dereceye giren sporculara bakan tarafından ödülleri verilirken Kamacı da Bakana bir plaket verdi.Erenler Belediyesi tarafından yaptırılan Cemal Kamacı spor salonu 1 yıl içinde tamamlanırken 300 seyirci kapasitesi olup, salon sporlarında hizmet verecek.

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler