BAŞKAN KILIÇ DANIŞMA MECLİSİNDE PARTİLİLER İLE BİR ARAYA GELDİ2 Ocak 2020 - 14:34, Perşembe

Erenler İlçe Teşkilatı 65. Danışma Meclisi Toplantısı Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Belediye Başkan Yardımcıları Rahmi Şengül ve Serkan Cerrahoğlu, meclis üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımı ile Erenler Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşti.

AK Parti Erenler İlçe Teşkilatı’nın 65. Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, "Seçim sürecinde sözünü verdiğimiz kütüphane ve etüt merkezi projemizin temelini Allah'ın izniyle 2020 yılında atacağız" derken İlçe Başkanı Doğrusever, “İlçemizde belediyemiz yeni bir heyecan ve arzuyla seçimden bu yana geçen 9 aylık süreçte halktan olumlu dönüşler alan çalışmalara imza attı” dedi.

AK Parti Erenler İlçe Teşkilatı 65. Danışma Meclisi Toplantısı Başkanımız Fevzi Kılıç, Belediye Başkan Yardımcıları Rahmi Şengül ve Serkan Cerrahoğlu, meclis üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımı ile Erenler Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program AK Parti İlçe Başkanı Beşir Doğrusever’in açılış konuşması ile devam etti. Teşkilat faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Doğrusever, “İlçemize nasıl faydalı olabiliriz düşüncesi içerisinde var gücümüz ile çalışıyoruz. Önümüzde kongrelerimiz var. Tek amacımız teşkilatımızın kongreden daha da güçlü bir şekilde çıkmasıdır” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Doğrusever, “İlçemizde belediyemiz yeni bir heyecanla, arzuyla seçimden bu yana geçen 9 aylık süreçte halktan olumlu dönüşler alan çalışmalara imza atıyor. Belediye Başkanımıza, meclis üyelerimize çalışmalarından dolayı ilçe sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Ardından program mahalle başkanları adına Merkez Mahallesi Başkanı Mustafa Sarıoğlu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ensar Öztürk’ün faaliyet sunumları ile devam etti.

“HİZMET İÇİN VARIZ”

Programın devamında konuşan Başkan Kılıç, salondaki partilileri selamlayarak çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Zamanın önemini bilerek çalıştıklarını ifade eden Başkan Kılıç, “Her günün, geçen zamanın kıymetini bilerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz Erenler’e hizmet etmek için geldik” dedi. İstişareye önem verdiklerini belirten Başkan Kılıç, Belediye Başkan yardımcılarının gerek sorunları tespit etmek gerek sorunlara daha kolay çözüm bulmak adına ilçedeki kamu kuruluşlarının müdürleri ile aylık düzenli olarak toplantılarına devam ettiklerini söyledi.

ZİYARETLER

Hane ziyaretlerine önem verdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Kılıç, “Yaşlı vatandaşlarımızı, hastalarımızı, evladı dünyaya gelen ailelerimizi ziyaret ederek sorunlarını taleplerini dinliyor çözüm arıyoruz" ifadelerini kullandı. Kılıç, "Seçim sürecinde kırsal mahallelerimizde ki ziyaretlerimizde halkımızın taleplerinin başında gelen tarla yolları sorunu vardı. Seçim sonrasında ekiplerimiz hemen çalışmalarına başladı ve şuan için büyük ölçüde tamamlandı diyebiliriz" dedi.

 

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Başkan Kılıç, "Yıllardır Erenler halkının çalışma beklediği Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddemizde Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. SEDAŞ yetkilileri ile de yaptığımız görüşmeler sonucunda kabloları yerin altına alıyoruz. Şunu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim ki cadde de çalışmalar tamamladığında son derece estetik bir görünüm olacak. Buradaki çalışmanın ardından Bağlar, Sağlık, İlhan Aras caddelerinde de yenileme çalışmalarımızın startını vereceğiz."

ERAKOM

Sosyal alanda da çalışmaların sürdüğünü ifade eden Başkan Kılıç, “Göreve geldikten sonra ERAKOM yani Aile Danışmanlık Merkezini aktif hale getirerek aile içerisinde sorun yaşayan veya sorun olduğunu hisseden vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Çokta güzel geri dönüşler aldık. Sosyolog arkadaşımız vatandaşımızın derdini dinliyor, yönlendiriyor.” ifadelerini kullandı.

DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI

Başkan Kılıç, "İlçemizde ilk okulda öğrenim gören 5 bin öğrencimiz için Ağız ve diş sağlığı taraması başlattık. Diş hekimimiz tüm öğrencilerimizin dişlerini kontrol ederek kendilerine ve ailelerine yavrularımızın dişleri hakkında bilgi verdi. Bizde belediye olarak bu yavrularımızın diş tedavilerini üstlendik ve belediye diş polikliniğinde tedavilerine başlattık" dedi.

KÜTÜPHANE VE ETÜT MERKEZİ

Seçim sürecinde sözünü verdiğimiz ve Erenler'imizde hayata geçirmek istediğimiz bir proje vardı, kütüphane ve etüt merkezi. Allah'ın izniyle 2020 yılında temeli atılacak ve ciddi manada hızlıca mesafe kat edilecek. Burada amacımız gençlerimizin istediği kitaba, kaynağa daha hızlı ulaşması. Aynı zamanda etüt merkezi ile de biz burada üniversiteye hazırlanan kardeşlerimizi inşallah ücretsiz olarak hazırlayacağız. Konum olarak da hemşerilerimiz gönlünü ferah tutsun. Herkesin kolaylıkla ulaşabileceği ortak bir alanda olacak" dedi.

 

 

 

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler

Tarih : 27 Ocak 2020 - 14:37, Pazartesi

Başkan Kılıç'tan "Kan Ver Hayat Kurtar" Kampanyasına Destek

Başkanımız Fevzi Kılıç, Belediyemiz ile Erenler Kızılay Şubesi tarafından başlatılan "Kan Ver Hayat Kurtar" kampanyasına kan bağışında bulunarak destek oldu.

Tarih : 17 Ocak 2020 - 12:46, Cuma

İLÇEMİZDE KARNE COŞKUSU

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Erenler Sarıcalar İlkokulunda düzenlenen 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Karne Töreninde öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu.

Tarih : 10 Ocak 2020 - 08:25, Cuma

BAŞKAN KILIÇ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Başkanımız Fevzi Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü yayımladığı mesaj ile kutladı.

Tarih : 6 Ocak 2020 - 15:37, Pazartesi

ERENLER'E AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ

Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Başkanımız Fevzi Kılıç, "Sağlık Bakanlığımız ile yer konusunda ortak bir noktaya vardık. 100 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin şimdiden Erenler'imize ve Sakarya'mıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Tarih : 6 Ocak 2020 - 15:03, Pazartesi

BAŞKAN KILIÇ ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI

Başkanımız Fevzi Kılıç, İlçemizdeki okullara ataması gerçekleşen öğretmenleri makamında ağırladı.

Tarih : 6 Ocak 2020 - 10:18, Pazartesi

GELİŞİM SEMİNERİ ERENLER'DE GERÇEKLEŞTİ

Başkanımız Fevzi Kılıç, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Sakarya Şubesi tarafından düzenlenen Zorunlu ve Sürekli Futbol Antrenörleri Gelişim Semineri'ne ev sahipliği yaptı.

Tarih : 3 Ocak 2020 - 13:00, Cuma

METRUK BİNALARIN YIKIMI SÜRÜYOR

Belediyemiz, İçişleri Bakanlığı'nın 'Metruk Binalar Genelgesi' kapsamında aldığı kararla metruk binaların yıkımına devam ediyor

Tarih : 2 Ocak 2020 - 16:11, Perşembe

MEMUR-SEN'DEN BAŞKAN KILIÇ'A ZİYARET

Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Ahmet Öksüzali, Başkanımız Fevzi Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

Tarih : 12 Aralık 2019 - 12:41, Perşembe

ERENLER'DE SOSYAL İŞLER KONUŞULDU

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinasyonunda ilçe belediyelerinin ilgili birimlerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıya ev sahipliği yaptı.

Tarih : 9 Aralık 2019 - 12:46, Pazartesi

BAŞKAN KILIÇ GENEL SEKRETER MUSTAFA AK'I AĞIRLADI

Başkanımız Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ak'ı makamında ağırladı.