ERENLER İÇİN HIZ KESMEDEN DEVAM9 Temmuz 2020 - 09:21, Perşembe

Muhtarlarını makamlarında ziyaret eden Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, ?Devletin milletimizle her gün ruberu ilişki içinde olan seçilmiş temsilcileri muhtarlarımız ile birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz? dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Başkan Yardımcımız Rahmi Şengül ile birlikte ilçedeki tüm muhtarları makamlarında ziyaret etti. 33 mahalle muhtarı ile bir araya gelen ve mahallelerde vatandaşlar ile görüşen Başkan Kılıç, muhtarlar ve vatandaşlar ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

‘RUBERU İLİŞKİSİ İÇİNDE’

Ziyaretlerde konuşan Başkan Fevzi Kılıç, “İlçemizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda her zaman istişarelerde bulunduğumuz kıymetli muhtarlarımızı ziyaret ettik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tabiriyle devletin milletimizle her gün ruberu, yani yüz yüze ilişki içinde olan seçilmiş temsilcileri olan muhtarlarımız ile birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

‘ÖNCELİĞİMİZ GÖNÜL RIZASI’

Kılıç, kalıcı hizmetlerin önemini vurgulayarak “Hangi hizmet için yola çıkarsak çıkalım, önce milletimizin her bir ferdinin gönül rızasını nasıl kazanacağımızı düşünüyor ve ona göre hareket ediyoruz. Erenler'imize kalıcı ve faydalı hizmetler kazandırmanın mücadelesini veriyoruz.” İfadelerini kullandı.

‘HEMŞERİLERİMİZİN SOHBETİ BİR BAŞKA GÜZEL’

Yeşilin önemini vurgulayan Kılıç, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi hemşerilerimizin sohbeti bir başka güzel. İlçemizin insanı gibi doğası da ayrı bir güzel. Erenler’imizde yeşilin tonları gönlümüze huzur veriyor. İnanıyorum ki daha sağlıklı günlerde bu güzel havaların tadını hep birlikte çıkaracağız” dedi.

HACIOĞLU TAMAMLANIYOR

Belediye çalışmalarına değinerek kısa bilgiler veren Başkan Kılıç, “Saha çalışmaları hakkında kısa bilgi verecek olursak, Hacıoğlu Mahallesi Şehit Astsubay Yaşar Güller Caddesi’nde Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte sürdürdüğümüz alt yapı ve üst yapı çalışmalarında son aşamaya gelindi. Asfalt atımı işlemi birkaç gün içerisinde gerçekleşecek. Bunun yanı sıra Türbe Caddesinde yenileme çalışmaları kapsamında alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla asfalt atım işlemi de gerçekleşti. Caddede tretuvar çalışmalarında da sona gelindi” şeklinde konuştu. 

‘ÇALIŞMALAR TAM SÜRAT DEVAM EDECEK’

Çalışmaların aralıksız süreceğini belirten Başkan Kılıç, “İnşallah 2020 yılı içerisinde de Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Şehit İlhan Aras Caddesi, Fatih Caddesi, Bağlar Caddesi ve 1139 ile 2065 no’lu caddelerimizde alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız gerçekleşecek. Aynı zamanda Yavuz Selim ve Akşemsettin Caddelerinin kesiştiği kavşaktan itibaren Bağlar Caddemizde imar planlarına uygun şekilde genişletme, alt yapı ve üst yapı çalışmamızı gerçekleştirecek, caddemizi duble yol haline getireceğiz” dedi.

KIRSALA DOĞALGAZ ATAĞI

AGDAŞ’la yürütülen ortak doğalgaz çalışmalarına da değinen Kılıç, “Kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın doğalgaz talebi vardı, seçim öncesinde bu taleplerini sıklıkla dile getirmişlerdi. AGDAŞ ile yaptığımız görüşmeler sonucunca Çaybaşıyeniköy, Tuapsalar, Şükriye, Hürriyet, Çaykışla, Sarıcalar, Şeyhköy ve Epçeller mahallerimize doğalgaz gelecek. AGDAŞ ve belediye ekiplerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Hedefimiz doğalgazı olmayan mahallerimizde imar sorunlarının çözülmesi ve akabinde oradaki vatandaşlarımızın da doğalgazdan faydalanabilmeleri” şeklinde konuştu.

TARLA YOLLARINDA SONA GELİNDİ

Tarla yollarındaki çalışmalarda sona gelindiğini belirten Kılıç, “Kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşların tabiriyle hayati önem taşıyan tarla yolları meselemiz vardı. Seçim öncesinde neredeyse tüm kırsal mahallelerimizde bu taleple karşılaştık. Şükürler olsun ki göreve geldiğimizde çalışmaları başlattık. 2019 yılında büyük ölçüde bitirdiğimiz tarla yollarında kalan kısmı da bu yıl yapıyoruz ve sona yaklaştık. Nasip olursa bir iki hafta içerisinde tüm tarla yollarında çalışmalarımızı bitirmiş olacağız. Şimdi kırsal bölgelere gittiğimiz zaman vatandaşlarımız dua ediyor, Rabbim her birinden razı olsun” ifadelerini kullandı.

‘KIRSALDA ÇALIŞMALAR SÜRECEK’

Alt yapı çalışmalarına hız vereceklerini belirten Başkan Kılıç, “Ana caddelerimizde asfalt çalışmaları ile birlikte merkez mahallerimizde alt yapısı tamamlanan sokaklarımıza Erenler Belediyesi olarak toplam 13 bin 500 ton asfalt atacağız. Kırsal mahallerimizde de inşallah yıl içerisinde 6 bin tonluk asfalt çalışması gerçekleştireceğiz. Asfalt çalışmalarının yanı sıra merkez mahallerimizde alt yapısı tamamlanacak olan 25 sokağımızda da kilitli parke çalışması yapacağız. Merkez mahallelerimizde 24 bin metre kare, kırsal mahallerimizde ise 8 bin 500 metre karelik alanla kilitli parke çalışması gerçekleşecek. İhtiyaca göre bu sayı artabilir” açıklamalarında bulundu.

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler

Tarih : 16 Haziran 2021 - 10:10, Çarşamba

BAŞKANIMIZ FEVZİ KILIÇ JANDARMA TEŞKİLATININ 182. YILINI KUTLADI

Jandarma Teşkilatının 182. Yılını tebrik eden Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, bu şerefli vazifede şehit düşen askerleri rahmet, gazileri ise şükran ile andığını ifade etti.

Tarih : 11 Haziran 2021 - 10:24, Cuma

TARIMSAL AMAÇLI LİSANLI DEPOLAMA ALANINI İNCELEDİLER

Başkanımız Fevzi Kılıç ve Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı Erenler de yapımı devam eden Tarımsal Amaçlı Lisanlı Depolama alanında ki çalışmaları inceledi.

Tarih : 9 Haziran 2021 - 10:46, Çarşamba

İKİ YENİ DAMPERLİ KAMYON ALDIK

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, saha araçlarının yenilendiğini ve sayılarının arttırıldığını ifade ederek iki adet yeni damperli kamyon daha alındığını belirtti.

Tarih : 9 Haziran 2021 - 10:07, Çarşamba

TAPU İŞLERİNDE YENİ DÖNEM

Belediyemiz ve İlçe Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan protokole göre iki kurum arsında kurulacak veri bağlantısı sayesinde bina, arsa ya da arazilerinin rayiç değerler verilerine elektronik ortamdan erişilebilecek.

Tarih : 8 Haziran 2021 - 14:10, Salı

İLÇEMİZİN İLK KAPALI PAZAR YERİNİN TEMELİ ATILDI

İlçemizin ilk kapalı pazar yerinin temel atma töreni Başkanımız Fevzi Kılıç ın ev sahipliğinde ilçe protokolümüzün katılımı ile gerçekleşti.

Tarih : 7 Haziran 2021 - 15:46, Pazartesi

ERENLERSPOR'DA HEDEF 3.LİG

Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Bölgesel Amatör Liginde ilçemizin temsilcisi Erenlerspora başarılar diledi.

Tarih : 7 Haziran 2021 - 15:24, Pazartesi

HAZİRAN AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ

Belediyemiz Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç'ın Başkanlığında gerçekleşti.

Tarih : 25 Mayıs 2021 - 12:51, Salı

HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında sosyal medya hesabından düzenlemiş olduğu çekiliş etkinliğinde hediye kazanan gençler ile bir araya geldi.

Tarih : 21 Mayıs 2021 - 12:10, Cuma

İLÇEMİZDE HUMMALI TEMİZLİK ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Park ve Bahçeler Koordinatörlüğündeki ekiplerimiz ilçe genelinde başlattığı ot biçme ve temizlik çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor.

Tarih : 18 Mayıs 2021 - 13:54, Salı

ERENLER YAZA HAZIR

Sinek, sivrisinek ve haşere ilaçlama çalışmalarının belediye bünyesindeki araçlar ve personeller ile gerçekleşeceğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcımız Serkan Cerrahoğlu, bu sayede hem sinek, sivrisinek ve haşere sorunu yaşamayacağız hem de ciddi manada tasarruf elde edilmiş olacağını söyledi.