EKİM AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ5 Ekim 2020 - 16:46, Pazartesi

Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, ilçede inşa edilecek 250 yataklı hastanenin Erenler'e değer katacağını ifade ederken, kırsal mahallelere yönelik başlatılan doğal gaz çalışmasında 3 mahalleye ilk gazın verildiğini söyledi.

Belediyemiz Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç Başkanlığında Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Gündem dışı konuşmalar ile başlayan meclis toplantısı devamında 8 maddenin karara bağlanması ile son buldu.

 

‘BİR ÇOK NOKTADA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR’

Gündem dışı konuşmalar kısmında MHP Grubu adına söz alan Meclis Üyesi Mehmet Ocak, belediye çalışmalarının takipçisi olduklarını belirterek; “İlçemizde alt ve üst yapı çalışmaları başta olmak üzere birçok alanda çalışmalar sürüyor. Hurda ve atıl araçların park noktasına çekilmesi bölge esnafları tarafından olumlu tepki aldığını gördük. Çalışmalarının bu tempoda devam etmesini diliyoruz. Bizi çok sevindiren bir konuda ilçemize 250 yataklı devlet hastanesi yapılacak olması oldu. Bu konuda elimizden geleni yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

 

‘VATANDAŞ ÇALIŞMALARDAN MEMNUN’

Ardından söz alan AK Parti Meclis Üyesi İsa Yenioğlu ise, “Kırsal Mahallelerde devam eden doğal gaz çalışmaları kapsamında Çaybaşıyeniköy, Tuapsalar ve Hürriyet mahallelerimizde doğal gaz kullanımı başladı. Bölge vatandaşları adına Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başkanımızla geçen hafta Büyükesence, Küçükesence ve Hasanbey mahallelerinde sulama kanalı açılan bölgeleri gezdik, gerçekten faydalı bir hizmet. Kırsal mahallelerimizde yaşayan özellikle geçimini çiftçilik ile karşılayan vatandaşlarımız gerek tarla yolları gerek sulama kanallarının açılması, genişletilmesi gibi hizmetlerden son derece memnun. İnşallah yeni çalışmalar ile Erenler’imize değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

 

‘ERENLER’İMİZE DEĞER KATACAK’

Gündem dışı konuşmalar kısmında konuşan Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, geçen hafta basına yansıyan ‘Erenler’e 250 yataklı hastane’ haberleri hakkında açıklamada bulundu. Başkan Kılıç, “Erenler'imize yapılacak olan hastane Sakarya’mız için hayırlı olsun. İlçemize gerçekten değer katacak. Erenler’imize kalıcı hizmetler kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve bu doğrultuda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hastanenin maliyeti 350 Milyon. Bu rakamın 250 Milyonunu Sağlık Bakanlığı, 100 Milyonunu ise şehrimizin iş insanları karşılayacak. Biz ilk etapta başlangıç olarak 500 Bin Lira Erenler Belediyesi olarak katkı vereceğiz” dedi.

 

‘SON DERECE ÖNEMSİYORUZ’

Başkan Kılıç, “Şuan için 250 yataklı olarak planlanan hastanenin 100 yatağı yoğun bakım yatağı olacak. Aynı zamanda ihtiyaç halinde tüm yataklar yoğun bakıma dönüştürülebilecek. Son derece donanımlı ve modern bir şekilde inşa edilecek hastanenin çalışmaları inşallah en kısa süre içinde başlayacak ve kısa sürede tamamlanacak. Bizim ciddi şekilde önem verdiğimiz bir çalışma çünkü hizmete girdiğinde Allah’ın izniyle Sakarya’mızın yoğun bakım yatak sorununu çözeceğine inanıyorum.”

 

TEŞEKKÜR

Bu konuda desteklerini esirgemeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcımız,  Milletvekilimiz Ali İhsan Yavuz'a, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye, İl Başkanımız Yunus Tever'e ve İl Sağlık Müdürümüz Aziz Öğütlü'ye teşekkür ediyorum.”

 

İLK GAZ VERİLDİ

“Seçim öncesinde kırsal mahallelerimizde vatandaşlarımızın doğal gaz talebine karşı 2020 yılı içerisinde ilk gazın verileceğinin sözünü vermiştik. Yaklaşık 3 ay önce başlayan 1. Etapta 8 mahallemizi kapsayan doğal gaz çalışmasında geçtiğimiz hafta AGDAŞ, Çaybaşıyeniköy, Tuapsalar ve Hürriyet Mahallelerimize gaz vermeye başlandı. İnşallah kısa zaman içerisinde 5 mahallemizde de doğal gaz çalışması tamamlanacak. Aynı zamanda ifade ettiğimiz gibi ekiplerimiz hiç zaman kaybetmeden kazı çalışmasında bozulan yollarda bakım çalışmalarını sürdürüyor. Kalan mahallelerimiz içinde AGDAŞ ile yakın zamanda bir araya gelerek planlama yapacağız.” 

 

ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

“İlçe merkezimizde alt ve üst yapı sorunu için çalışmalara start vermiştik. İlk etapta Mehmet Akif Ersoy Caddemizde ve Hacıoğlu Mahallemizin 20 sokağında alt ve üst yapı çalışmaları başlamıştı. SASKİ alt yapı çalışmalarında son aşamaya geldi, ardından asfalt atım ve tretuvar çalışmaları başlayacak. Aynı zamanda Bağlar Caddesinden Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine uzanan yolda da bölünmüş yol çalışması devam ediyor.”

 

SULAMA KANALLARI MEMNUN ETTİ

“Geçen hafta Erenler Ziraat Odası Başkanımız Fehmi Özipek ile birlikte geçen yıl çalışması tamamlanan sulama kanalı açma ve mevcutları genişletme çalışmalarının alanını gezdik. Tamamlanan sulama kanalları sayesinde çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımız zamandan ve yakıttan çok ciddi bir şekilde tasarruf ediyor. Rabbim mahsullerini bereketli eylesin.”

 

YUNUS EMRE PARKI YENİLENDİ

“Yunus Emre Diriliş Meydanı’nın yanında bulunan Yunus Emre Parkı gerçekleşen çalışma ile komple yenilendi, yeniden yapıldı da diyebiliriz. Yenilenen yüzüyle parkta engelli çocuklarımız başta olmak üzere her yaştan ve gruptan vatandaş oyun ve oturma alanlarında huzurlu bir şekilde vakit geçirebilecek.”

 

ERENLER İÇİN HIZ KESMEDEN DEVAM

“Her ne olursa olsun Erenler’de yaşayan her bir bireyin gönlünü kazanmayı kendine şiar edinmiş bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürecek, ilçemizin kalkınması için proje geliştirmeye ve bu projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.” Başkan Fevzi Kılıç’ın konuşmalarının ardından Meclis Toplantısı 8 gündem maddesinin karara bağlanması ile son buldu.

 

Diğer Haberler

Tarih : 19 Ekim 2020 - 11:59, Pazartesi

BAŞKAN KILIÇ MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

İlçemizdeki muhtarlar ile bir araya gelerek 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü tebrik eden Başkanımız Fevzi Kılıç "Erenler'de yaşayan her bireyin gönlünü kazanmayı kendine şiar edinmiş bir anlayışla siz muhtarlarımız ile birlikte çalışmalarımızı sürdürecek, ilçemizin kalkınması için proje geliştirmeye ve bu projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz" dedi.

Tarih : 13 Ekim 2020 - 14:37, Salı

2021 BÜTÇESİ 78 MİlYON TL

Belediyemiz Ekim Ayı Meclisinin ikinci oturumunda 2021 bütçesi oylanarak karara bağlandı.

Tarih : 7 Ekim 2020 - 12:06, Çarşamba

3 KIRSAL MAHALLEYE İLK GAZ VERİLDİ

Belediyemiz ve AGDAŞ tarafından kırsal mahallelere yönelik 8 mahallede başlatılan doğal gaz çalışmasında 3 mahalleye gaz verimine başlandı.

Tarih : 23 Eylül 2020 - 10:11, Çarşamba

ERENLER?DE SOKAKLAR YENİLENİYOR

Alt ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi veren Başkanımız Fevzi Kılıç, ?1. Etap olarak adlandırdığımız Mehmet Akif Ersoy Caddemizde ve Hacıoğlu Mahallemizin 20 sokağında alt yapı çalışmasında son aşamaya gelindi? dedi.

Tarih : 22 Eylül 2020 - 10:02, Salı

BAŞKAN KILIÇ O ALANLARI GEZDİ

Başkanımız Fevzi Kılıç, ?Tamamlanan sulama kanalları sayesinde çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımız zamandan ve yakıttan çok ciddi bir şekilde tasarruf ediyor? dedi.

Tarih : 9 Eylül 2020 - 09:27, Çarşamba

KAÇAK YAPIYA TAVİZ YOK

İlçemizde kaçak yapılara karşı başlattığımız yıkım çalışmaları devam ediyor.

Tarih : 8 Eylül 2020 - 13:59, Salı

ZABITA GÜLEN YÜZÜMÜZ

Başkanımız Fevzi Kılıç, Zabıta Teşkilatı'nın 194. Kuruluş Yıl Dönümü Haftası'nı tebrik etti.

Tarih : 7 Eylül 2020 - 15:25, Pazartesi

EYLÜL AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ

Başkanımız Fevzi Kılıç, ?Artan vaka oranları ile birlikte belediye olarak sıkı tedbir ve önlemler almaya devam ediyoruz. Saha çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde devam ediyor? dedi.

Tarih : 7 Eylül 2020 - 09:52, Pazartesi

ÇÖP KONTEYNERLERI SENTETİK ÇİM KAFES İLE GİYDİRİLİYOR

Belediyemiz çöp konteynerlarını sentetik çim kaplı kafesle giydiriyor.

Tarih : 27 Ağustos 2020 - 14:40, Perşembe

OKULA BAŞLAYACAK MİNİKLERE 'OKUL OLGUNLUK TESTİ'

Belediyemiz ERAKOM Birimi tarafından Çocuk Danışmanlığı Hizmeti kapsamında 'Metropolitan Okul Olgunluğu Testi' ilkokula başlayacak olan çocuklara yapılmaya devam ediyor.