BELEDİYEMİZ MAYIS AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ17 Mayıs 2021 - 14:49, Pazartesi

Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısında konuşan Başkanımız Fevzi Kılıç, ilçemize değer katacak projeler için tüm güçleri ve gayretleri ile çalışmaya devam ettiklerini ifade etti.

Belediyemiz Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleşti. Gündem dışı konuşmalar ile başlayan meclis toplantısı devamında 4 gündem maddesinin karara bağlanması ile tamamlandı. Gündem dışı konuşmalar kısmında Milliyetçi Hareket Partisi adına söz alan Meclis Üyesi Tarık Taş, sözlerine İsrail’i kınayarak başladı. Tarık Taş sözlerinin devamında “İlçemizdeki çalışmaları yakından takip ediyoruz. Güzel çalışmalar gerçekleşiyor” dedi.

BAYRAM ZİYARETLERİ

Gündem dışı konuşmalar kısmının ardından konuşan Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, “Öncelikle her birinizin Ramazan Bayramını en içten dileklerim ile tebrik ediyorum. Bayram süresince ve öncesinde başlayan sokağa çıkma kısıtlamalarının yaşandığı günlerde ilçemiz genelinde kıymetli büyüklerimiz olan yaşlı vatandaşlarımızı ziyaret ederek kendilerini yalnız bırakmadık” dedi.

İSRAİL’İ KINADI

Başkan Kılıç, “Ramazan ayının son günlerinde ve bayram da Filistin de devam eden olaylar hepimizi derinden üzdü. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında ifade ettiği gibi İsrail bir terör devletidir. Mescid-i Aksâ'yı yalnız bırakmayacağız, Kudüs halkını terk etmeyeceğiz. Allah Siyonist İsrail’i Kahhar ismin ile perişan eylesin inşallah” dedi.

DENETİMLER SIKI ŞEKİLDE SÜRDÜ

Başkan Kılıç, “Covid-19 salgını kapsamında alınan tedbir ve önlemler doğrultusunda zabıta müdürlüğü ekiplerimiz, emniyet güçlerimiz ile birlik içerisinde hareket ederek yetki alanlarımız dâhilinde ki yerlerde kontrol ve denetimlerini gerçekleştirdi. Bizde Kaymakamımız Sayın Necip Çakmak ve İlçe Emniyet Müdürümüz Taner Tuncer ile zaman zaman denetimlere eşlik ettik. Duamız ülkemizin tüm dünyada hayatı durma noktasına getiren bu salgından kurtulması” diye konuştu.

HIZLI HİZMET

Başkan Kılıç, “Fen İşleri Müdürlüğümüzün hizmetlerinde kullanılmak üzere üç adet çift kabinli kamyonet, Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün hizmetlerinde kullanılmak üzere ise üç adet tek kabin ile bir adet çift kabin kamyoneti gerçekleşen ihale sonrasında teslim aldık. İnşallah kısa süre içerisinde damperli kamyon ve damperli çöp kamyonu alacağız. Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunabilmek için saha araçlarımızın sayısını arttırmaya ve araçları yenilemeye devam edeceğiz” dedi.

İLAÇLAMA BELEDİYE TARAFINDAN

Kılıç, “Geçmiş yıllarda yaz aylarında sinek, sivrisinek ve haşerelere yönelik ilaçlama çalışması belediyemiz tarafından ihaleye çıkarılıyor ve özel şirketlere yaptırılıyordu. Bu konuda bu yıldan itibaren geçerli olmak üzere bir karar aldık; sinek, sivrisinek ve haşerelere yönelik ilaçlama çalışmalarını Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün bünyesinde çalışan mesai arkadaşlarımız belediyemizin bünyesindeki araçlar ile gerçekleştirecek. Hem ciddi manada tasarruf elde etmiş olacağız hem de yaz aylarında halk sağlığının korunması ve vatandaşların rahat bir yaz dönemi geçirmesi için daha etkili çalışmış olacağız” dedi.

HIZ KESMEDEN DEVAM

Başkan Kılıç, “2020 yılında başlattığımız alt ve üst yapı çalışmaları hız kesmeden devam edecek. Aynı zamanda kırsal mahallelerimizde sürdürdüğümüz doğalgaz çalışması da sürecek. Gerçekleşecek çalışmaların Erenler’imiz için hayırlı olmasını diliyorum. Erenler’imize değer katacak projeler için tüm gücümüz ve gayretimiz ile çalışmalarımıza devam ediyoruz Erenler için kesmeden devam” dedi. Meclis Toplantısının 2. Oturumu 21 Mayıs Cuma Günü saat 11.00 de Belediye Meclis Salonunda gerçekleşecek. 

 

Diğer Haberler

Tarih : 13 Temmuz 2021 - 16:38, Salı

KURBAN KESİM YERLERİ LİSTESİ

Kurban kesim yerleri yayınlanmış olup aşağıdaki gibidir.

Tarih : 6 Temmuz 2021 - 12:51, Salı

BAŞKAN FEVZİ KILIÇ MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Muhtarlar ile bir araya geldi.

Tarih : 5 Temmuz 2021 - 15:43, Pazartesi

DİŞ HASTANESİ YATIRIM PROGRAMINDA

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile ilçemize yapılacak olan Diş Hastanesi konusunda görüşme gerçekleştirdiklerini ifade ederek yatırım programına alındığının müjdesini aldıklarını ifade etti.

Tarih : 27 Haziran 2021 - 11:38, Pazar

CADDE VE SOKAKLAR YENİLENİYOR

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, 2021 yılı içerisinde 2 caddemizi ve 57 sokağımızı asfalt, 75 sokağımızı ise kilitli parke ile yenileneceğini ifade etti.

Tarih : 17 Haziran 2021 - 16:57, Perşembe

ERENLER DE CAN DOSTLARI YANLIZ DEĞİL

Belediyemiz, sahipli ve sahipsiz, kedi ve köpekler için ücretsiz kuduz aşı çalışmalarını bu yılda sürdürüyor.

Tarih : 16 Haziran 2021 - 10:10, Çarşamba

BAŞKANIMIZ FEVZİ KILIÇ JANDARMA TEŞKİLATININ 182. YILINI KUTLADI

Jandarma Teşkilatının 182. Yılını tebrik eden Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, bu şerefli vazifede şehit düşen askerleri rahmet, gazileri ise şükran ile andığını ifade etti.

Tarih : 11 Haziran 2021 - 10:24, Cuma

TARIMSAL AMAÇLI LİSANLI DEPOLAMA ALANINI İNCELEDİLER

Başkanımız Fevzi Kılıç ve Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı Erenler de yapımı devam eden Tarımsal Amaçlı Lisanlı Depolama alanında ki çalışmaları inceledi.

Tarih : 9 Haziran 2021 - 10:46, Çarşamba

İKİ YENİ DAMPERLİ KAMYON ALDIK

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, saha araçlarının yenilendiğini ve sayılarının arttırıldığını ifade ederek iki adet yeni damperli kamyon daha alındığını belirtti.

Tarih : 9 Haziran 2021 - 10:07, Çarşamba

TAPU İŞLERİNDE YENİ DÖNEM

Belediyemiz ve İlçe Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan protokole göre iki kurum arsında kurulacak veri bağlantısı sayesinde bina, arsa ya da arazilerinin rayiç değerler verilerine elektronik ortamdan erişilebilecek.

Tarih : 8 Haziran 2021 - 14:10, Salı

İLÇEMİZİN İLK KAPALI PAZAR YERİNİN TEMELİ ATILDI

İlçemizin ilk kapalı pazar yerinin temel atma töreni Başkanımız Fevzi Kılıç ın ev sahipliğinde ilçe protokolümüzün katılımı ile gerçekleşti.