ERENLERDE EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ6 Eylül 2021 - 15:36, Pazartesi

Erenler Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ın Başkanlığında gerçekleşti. Fen İşleri Müdürlüğünün çalışmalarını değerlendiren KILIÇ; "14 günde 25.000 ton asfalt attık." dedi.

Erenler Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç Başkanlığında Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Toplantıda 3 gündem maddesinin karara bağlanmasının ardından, Başkan Fevzi KILIÇ Fen İşleri Çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

 

Erenler Belediye Başkanı Fevzi KILIÇ, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek, cadde ve sokaklarda yenileme çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Başkan Kılıç, ‘Ağustos ayı içerisinde 25.000 ton asfalt, 19 mahallemizde ise 10.700 metre kilitli parke çalışmasıyla sokaklarımızı yenilemeye devam ediyoruz.’ dedi.

 

ASFALT ÇALIŞMALARIMIZLA KIŞA HAZIRIZ

Başkan Kılıç, ‘Değirmendere mahallemizde 3 bölgede olmak üzere Ayaz Çayı yolu, Top Sahası yolu ve Okul Yoluyla birlikte 3.5km’ye yakın asfalt çalışması yaptık. 1,5 km’lik Ekinli – Yazılı arasındaki bağlantı yolu ve Hasanbey Mahallesindeki otobüs güzergahının, ana caddeye bağlantı yolu olan 1 km’lik yolu asfaltladık. Bunun yanı sıra, Büyükesence Mahallemizde 1,5 km’lik Mezarlık yolunu, Kayalarmemduhiye mahallesinde” 300mt’lik yolu, Nakışlar Mahallemizde yaklaşık 1 km’lik Nakışlar-Erikli yolu, Pirahmetler Mahallesinde 1 km’lik yolu ve Tuapsalar Mahallesinde yeni parsellerin 1’kmlik ana caddesini de asfaltlayarak, vatandaşımızın kışa rahat girmesini sağladık.’ dedi.  

 

PARKE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Çalışmalar hakkında daha detaylı bilgi veren Başkan KILIÇ; ‘Ana caddelerin asfaltlanmasıyla beraber, ara sokakların kilitli parkeyle döşenerek, özellikle kırsal mahallelerin kışın çamurdan uzak kalmasını sağlıyoruz. Bu sebeple 19 mahallemizde parke çalışmasına hız verdik. Devam eden parke çalışmamalarımızla toplamda 11 km’ye yakın sokak ve caddelerimizi yeniliyoruz.’ dedi

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANI İMAR PLANI ONAYLANDI

Kentsel Dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Fevzi Kılıç, bugüne kadar Kentsel Dönüşüm kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirdi ve şunları kaydetti; ‘2 etabının gerçekleştiği kentsel dönüşüm projesinde, imar planı değişikliği, Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. Yapılan çalışmaları değerlendirdiğimizde, 1.Etap ta 280 konut yapıldı yaşam devam ediyor, 2. Etap’ta 144 konut yapıldı. Göreve başlar başlamaz 144 konutun satışlarına hız verdik. Bugün itibariyle 137 tanesinin satışını gerçekleştirdik. Kentsel Dönüşümle ilgili yapacaklarımızla ilgili ekibimiz çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. 52 ada dan oluşan Kentsel Dönüşüm Alanıyla ilgili detaylı bilgiyi önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz basın toplantısıyla duyuracağız.’

 

AŞI KAMPANYASINA DESTEK

Aşı kampanyasına değinen Belediye Başkanı Fevzi KILIÇ, tüm halkı aşı olmaya davet ederken; ‘Çarşamba günü Belediye bahçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğümüzle beraber düzenleyeceğimiz aşı kampanyasına tüm halkımızı bekliyoruz. Pandeminin son bulması adına bu konuya meclis üyeleri olarak ta sizlerin de büyük desteğini bekliyorum.

 

YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILIMIZ HAYIRLI OLSUN

Ayrıca bugün başlayan eğitim ve öğretim yılı sebebiyle yüzyüze eğitime başlayan yavrularımıza da başarılar diliyorum. 1.5 yıldır okullarından, arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrı kalan evlatlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak, öğretmenlerimizin ve eğitim öğretim çalışanlarının biran önce aşılarını yaptırmaları temennisinde bulunuyorum.’ dedi. 

 

Haberin Fotoğrafları

Diğer Haberler

Tarih : 19 Ekim 2021 - 14:54, Salı

MUHTARLAR GÜNÜNDE ERENLER BELEDİYE BAŞKANI FEVZİ KILIÇ MUHTARLARI AĞIRLADI

Muhtarlar Günü sebebiyle Erenler in 33 mahalle muhtarını ağırlayan Erenler Belediye Başkanı Fevzi KILIÇ, günün anlam ve önemine değinerek şunları kaydetti; Devlet bir vücut ise, muhtarlar bu vücudun sinir uçları gibidir. Vatandaşla ilk temas ettiğimiz yerlerden biri olan muhtarlıklarımız, devletimizin önemli temsiliyet makmalarından biridir.

Tarih : 4 Ekim 2021 - 17:00, Pazartesi

EKİM AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ

Belediyemiz Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç ın Başkanlığında gerçekleşti.

Tarih : 13 Ağustos 2021 - 10:05, Cuma

ERENLERDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Erenler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün hummalı çalışmaları devam ediyor. Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, 33 Mahallemizde her bir sokak için ciddi çalışmalarımız var. İlçe genelini etkileyecek önemli projelerin yanı sıra, mahalle bazında asfalt yaması, tretuvar çalışmaları, ot biçimi ve yol tamiratlarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz dedi.

Tarih : 10 Ağustos 2021 - 12:45, Salı

ERENLER BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA METROPOLİTAN TESTİ

Erenler Belediyesi ERAKOM Birimi tarafından Çocuk Danışmanlığı Hizmeti kapsamında Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ilkokula başlayacak olan çocuklara yapılmaya devam ediyor.

Tarih : 2 Ağustos 2021 - 15:36, Pazartesi

Erenlerde Ağustos Ayı Meclisi Gerçekleşti

Erenler Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'ın Başkanlığında gerçekleşti.

Tarih : 30 Temmuz 2021 - 16:17, Cuma

ERENELER'DE DİŞ HASTANESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Belediyemizin, Küpçüler Mahallesi'nde tahsis etmiş olduğu 20 Dönümlük alanda Diş Hastanesi yapılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüyle protokol imzalandı.

Tarih : 30 Temmuz 2021 - 15:28, Cuma

FEVZİ KILIÇ'TAN SPOR'A YAKIN TAKİP

ErenlerSpor'da görev değişimiyle ilgili açıklamada bulunan Fevzi KILIÇ; "Belediye olarak, her spor kulübüne eşit mesafede duruyor, her bir gencimizin sağlıklı yetişebilmesi adına spor kulüplerimize desteğimizi sürdürüyoruz" dedi.

Tarih : 13 Temmuz 2021 - 16:38, Salı

KURBAN KESİM YERLERİ LİSTESİ

Kurban kesim yerleri yayınlanmış olup aşağıdaki gibidir.

Tarih : 6 Temmuz 2021 - 12:51, Salı

BAŞKAN FEVZİ KILIÇ MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Muhtarlar ile bir araya geldi.

Tarih : 5 Temmuz 2021 - 15:43, Pazartesi

DİŞ HASTANESİ YATIRIM PROGRAMINDA

Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile ilçemize yapılacak olan Diş Hastanesi konusunda görüşme gerçekleştirdiklerini ifade ederek yatırım programına alındığının müjdesini aldıklarını ifade etti.