MUHTARLAR GÜNÜNDE ERENLER BELEDİYE BAŞKANI FEVZİ KILIÇ MUHTARLARI AĞIRLADI19 Ekim 2021 - 14:54, Salı

Muhtarlar Günü sebebiyle Erenler in 33 mahalle muhtarını ağırlayan Erenler Belediye Başkanı Fevzi KILIÇ, günün anlam ve önemine değinerek şunları kaydetti; Devlet bir vücut ise, muhtarlar bu vücudun sinir uçları gibidir. Vatandaşla ilk temas ettiğimiz yerlerden biri olan muhtarlıklarımız, devletimizin önemli temsiliyet makmalarından biridir.

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç Muhtarlar Günü sebebiyle, Erenler İlçesinde bulunana 33 mahalle muhtarını öğle yemeğinde ağırladı. Erenler Kaymakamı Günhan YAZAR, Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban SÜLEYMAN ile birlikte muhtarların tamamının katılımıyla gerçekleşen buluşmada, Muhtarlık makamının önemine değinen KILIÇ, şunları kaydetti; 'Devlet bir vücut ise, muhtarlar bu vücudun sinir uçları gibidir. Vatandaşla ilk temas ettiğimiz yerlerden biri olan muhtarlıklarımız, devletimizin önemli temsiliyet makmalarından. Bugün de 33 mahalle muhtarımızı ağırladık. Özellikle ilçemizin yapısından kaynaklı, hem yoğun sanayi hem de yoğun tarım bölgesi olan Erenlerde, muhtarlara çok iş düşüyor. Her mahallenin çok farklı konularda talepleri mevcut. Bu talepleri karşılamak adına canla başla çalışan muhtarlarımıza teşekkür ediyor, tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutluyoruz.' 

 

Erenlerde Her Kurumla Beraber Çalışıyoruz

Muhtarlar Günün önemine değinerek konuşmasına devam eden Başkan KILIÇ, özellikle AK Parti döneminde muhtarların daha verimli çalıştığına değinerek konuşmasına devam etti; 'AK Parti döneminde muhtarlarımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın öngörüleri ve talimatları sayesinde daha etkin ve verimli çalışma şansı buldu. Sadece muhtarlarımız değil aynı zamanda tüm kurumlarımızla rahat bir çalışma ortamımız mevcut. Hangi konuda olursa olsun, Kaymakamlığımızdan muhtarlıklarımıza, il ve ilçe müdürlüklerimizden sivil toplum kuruluşlarına kadar, biraraya toplanarak sorunların üstesinden geliyoruz. Bu açıdan İlçemizi bir aile gibi görüyoruz.'

 

Muhtarlarımızın Her Zaman Arkasındayız

Programın devamında söz alan Erenler Kaymakamı Günhan YAZAR; 'Muhtarlarımızdan memnunuz. Çalışmaları olsun, vatandaşla ilgilenmeleri olsun hem titizler hem çok çalışkanlar. Kaymakamlığımız  muhtarlarımızın her daim arkasında. Beraber yürüttüğümüz çalışmalarda buna şahit olduk. Erenler ilçesine baktığımızda kozmopolit bir ilçe, tarımı olsun sanayisi olsun oldukça çeşitli çalışma alanları mevcut. Haliyle vatandaşımızın istekleri yer yer farklılık göstermekte. Bu noktada muhtarlıklarımız kilit rol oynuyor. Her bir vatandaşa ulaşmak için muhtarlarımız üzerine düşen görevi iyi yapıyorlar. Kendilerine teşekkür ediyor, muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutluyorum.' dedi. 

 

Vatandaş İçin Var Gücümüzle Çalışıyoruz

 Erenler Kaymakamı Günhan YAZAR’ın konuşmalarının ardından söz alan Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban Süleyman; 'Muhtarlık müessesinin tarihsel bağlarını koruyarak daha çağdaş ve verimli yürütülmsi adına 2015 yılında 19 Ekim tarihi muhtarlar günü ilan edildi. Bu sebeple 19 Ekimi bizi adayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'a teşekkür ediyorum. Devlet ve vatandaş arasındaki en önemli bağlardan birini oluşturan muhtarlık görevinin bilincindeyiz. Mutlu ve huzurlu bir yaşam için köprü görevi gören tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günün Kutluyorum.' dedi. 

 

Konuşmaların ardından plaket takdimi gerçekleşen programda, Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban SÜLEYMAN, Belediye Başkanı Fevzi KILIÇ'a, Erenler Kaymakamı Günhan YAZAR'a, Erenler Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Erol AYDIN'a, Erenler Belediyesi Başkan Yardımcıları Rahmi ŞENGÜL ve Serkan CERRAHOĞLU'na plaket takdiminde bulundu. 

 

Diğer Haberler

Tarih : 24 Kasım 2021 - 15:16, Çarşamba

BAŞKAN KILIÇ TAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETİ

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ve Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy ilçedeki öğretmenleri okullarında ziyaret ederek Öğretmenler Gününü kutladı. Günün anlam ve önemine değinen KILIÇ; "Öğretmenlik mesleği en kutsal mesleklerden biridir. Medeniyetimiz ilim yuvalarının omzunda yani öğretmenlerimizin ellerinde yükselmektedir." dedi.

Tarih : 9 Kasım 2021 - 14:56, Salı

ERENLER DE KAPSAMLI GENÇLİK PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Erenler İlçesinde gençliğin daha sağlıklı yetişebilmesi için Erenler Kaymakamlığı, Erenler Belediyesi, Erenler Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Tarih : 1 Kasım 2021 - 15:00, Pazartesi

ERENLER DE KASIM AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ

Erenler Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ın Başkanlığında gerçekleşti.

Tarih : 4 Ekim 2021 - 17:00, Pazartesi

EKİM AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ

Belediyemiz Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç ın Başkanlığında gerçekleşti.

Tarih : 6 Eylül 2021 - 15:36, Pazartesi

ERENLERDE EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Erenler Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ın Başkanlığında gerçekleşti. Fen İşleri Müdürlüğünün çalışmalarını değerlendiren KILIÇ; "14 günde 25.000 ton asfalt attık." dedi.

Tarih : 13 Ağustos 2021 - 10:05, Cuma

ERENLERDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Erenler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün hummalı çalışmaları devam ediyor. Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, 33 Mahallemizde her bir sokak için ciddi çalışmalarımız var. İlçe genelini etkileyecek önemli projelerin yanı sıra, mahalle bazında asfalt yaması, tretuvar çalışmaları, ot biçimi ve yol tamiratlarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz dedi.

Tarih : 10 Ağustos 2021 - 12:45, Salı

ERENLER BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA METROPOLİTAN TESTİ

Erenler Belediyesi ERAKOM Birimi tarafından Çocuk Danışmanlığı Hizmeti kapsamında Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ilkokula başlayacak olan çocuklara yapılmaya devam ediyor.

Tarih : 2 Ağustos 2021 - 15:36, Pazartesi

Erenlerde Ağustos Ayı Meclisi Gerçekleşti

Erenler Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'ın Başkanlığında gerçekleşti.

Tarih : 30 Temmuz 2021 - 16:17, Cuma

ERENELER'DE DİŞ HASTANESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Belediyemizin, Küpçüler Mahallesi'nde tahsis etmiş olduğu 20 Dönümlük alanda Diş Hastanesi yapılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüyle protokol imzalandı.

Tarih : 30 Temmuz 2021 - 15:28, Cuma

FEVZİ KILIÇ'TAN SPOR'A YAKIN TAKİP

ErenlerSpor'da görev değişimiyle ilgili açıklamada bulunan Fevzi KILIÇ; "Belediye olarak, her spor kulübüne eşit mesafede duruyor, her bir gencimizin sağlıklı yetişebilmesi adına spor kulüplerimize desteğimizi sürdürüyoruz" dedi.