Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü Kanser Tarama Seminerleri18 Şubat 2011 - 10:41, Cuma

Erenler Belediyesi ile Sağlık İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Kanser hastalıklarını tanıma ve erken teşhis” hakkında bilinçlenme seminerleri

Erenler Belediyesi ve Sağlık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen kanser tarama seminerlerine mahalle mahalle devam ediliyor.

“erken teşhis hayat kurtarır” seminerleri Erenler İlçesinde tüm mahallelerde yapılması planlanmaktadır. Seminerlerin ilk turu kadınlar üzerinde sonuçlanacaktır. İkinci tur seminerler ise ilçe erkekleri için yapılacaktır.

Kanser hastalıkları bilinçlendirme toplantılarında, Dr. Elif Akar’ın slaytlı anlatımlarının yanı sıra, dağıtılan broşürler ile kadınların bilinçlendirilmesi sağlanmaktadır. Kadınlar toplantı sonrasında da görevli bayanlarla ayaküstü sohbet ederek merak ettikleri öğrenmektedirler.

Bekirpaşa, Çaybaşı, Yazılı, Değirmendere, Ekinli (köy) mahallelerinde gerçekleşen “erken teşhis hayat kurtarır” seminerleri devam etmektedir.

Seminerlere katılım gösteren bayanlar, Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi (KETEM) Kanser Tarama ve Eğitim Merkezi sorumlularından Dr. Elif Akar tarafından bilgilendiriliyor.

Ön muayeneye katılmak isteyen kadınlar kayıt altına alınarak periyodik olarak Erenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü gözetiminde Ketem’e götürülerek tedavi desteği verilmektedir.

 

 

Diğer Haberler