BAŞKANIMIZ FEVZİ KILIÇ’TAN HACIOĞLU VE DİLMEN MÜJDESİ

07/06/2022

Belediyemiz Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç başkanlığında gerçekleşti. Gündem dışı konuşmalar ile başlayan meclis toplantısı, devamında Başkan Fevzi Kılıç’ın konuşması ile devam ederken 5 gündem maddesinin karara bağlanması ile tamamlandı.

HACIOĞLU’NDA İKİNCİ ETAP BAŞLIYOR

Hacıoğlu Mahallesi için müjde veren Başkan Kılıç, “Hacıoğlu Mahallemizde alt ve üst yapı çalışmalarımızın ikinci etabına 27 sokak ile start veriyoruz. SASKİ ihalesini gerçekleştirdi, yer tesliminin ardından çalışmalar hızlı bir şekilde başlayacak. Alt yapı çalışmalarının ardından asfalt, tretuvar ve ışıklandırmalar ile 27 sokağımızı yeni baştan yenileyeceğiz” dedi.   

DİLMEN YENİLENECEK

Dilmen Mahallesinde de SASKİ’nin ihalesini gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Kılıç, “Dilmen Mahallemizde birinci etap çalışmalarımız kapsamında Zübeyde Hanım ve Akşemsettin Caddelerimizde alt ve üstyapı çalışmaları, Mimar Sinan Caddemizde ise üstyapı çalışmaları gerçekleşecek. Dilmen Mahallemizin iç kısmında ise 27 sokağımızı alt ve üst yapı çalışmalarımız ile yenileyeceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

CADDE VE SOKAKLAR YENİLENİYOR

Başkan Kılıç, “Şehit İlhan Aras Caddemizde, Nilüfer ve 1139 Nolu sokaklarımızda Büyükşehir Belediyemiz ile çalışmalarımız sürüyor. Altyapı çalışmalarında son aşamaya gelindi, tek gidiş-geliş olan Nilüfer ve 1139 nolu sokaklarımızda yol genişletme çalışmaları ile duble yol haline geldi. Kısa zaman içerisinde asfalt ve çevre düzenlemeleri ile cadde ve sokaklarımız baştan sona yenilenecek” dedi.

ŞEHRE YENİ GİRİŞ

Başkan Fevzi Kılıç, “Erenler’imizin Pekşenler mevkiinde kurulacak yeni gişe bölgesinde de Büyükşehir Belediyemiz çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Şehrimizin ulaşım ağlarıyla bağlantılarını kuvvetlendirecek olan çalışma için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YOL BAKIM TAMİR ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Başkan Fevzi Kılıç, “Doğalgaz çalışmalarında bozulan yollarımızda ekiplerimiz yol bakım ve tamir çalışmalarını sürdürüyor. Bununla birlikte ekiplerimiz kış aylarında yağan aşırı yağışlarda oluşan dere taşkınlarından ötürü kapanan tarla yollarında yol açma çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

PAZARLAR DÜZENE GİRDİ

Başkan Kılıç, “Erenler’imizin ilk kapalı Pazar yeri Çarşamba Pazarımızın sebze ve meyve kısmı ile hizmete başlamıştı. Bugün pazar yerinde kurulan Pazartesi Pazarı ile kapalı pazar yerimiz tam anlamıyla düzene girmiş durumda. Pazarımıza gittik, esnafımız ve vatandaşlarımız gayet memnun. Son derece modern sistem ile inşa edilen pazar yerinin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Erenler’imiz için tüm gücümüz ve gayretimiz ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Başkan Kılıç’ın konuşmalarının ardından meclis toplantısı gündem maddelerinin karara bağlanması ile son buldu.

Güncel Haberler

Erenler Belediyesi Güncel Haberler

Tüm Haberler