KÜPÇÜLER VE YENİ MAHALLEDE YILLARIN SORUNUNA İLK KAZMA VURULACAK

03/04/2023

Belediyesimiz Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç başkanlığında gerçekleşti. Gündem dışı konuşmalar ile başlayan meclis toplantısı Başkan Fevzi Kılıç’ın konuşması ile devam ederken toplantıda 7 gündem maddesi karara bağlandı. Başkan Kılıç, alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLECEK

Toplantıda çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Fevzi Kılıç, “Alt ve üstyapı yenileme çalışmalarımız sürüyor. Hacıoğlu, Dilmen, Yeşiltepe ve Erenler Mahallelerimiz başta olmak üzere çok sayıda mahallemizde alt ve üstyapı sorununu ciddi manada giderdik. Bu yılda Küpçüler ve Yeni Mahallemizde alt ve üstyapı sorunları için ciddi bir yatırım yapacağız. Bu ay içerisinde ihaleye çıkıyoruz. İnşallah Küpçüler ve Yeni Mahallelerimizde yağmur suyu ve içme suyu çalışmalarımızı başlatacak devamında asfalt ve tretuvar ile cadde ve sokaklarımızı yenileyeceğiz” dedi.

5 YIL İÇİNDE 20 MAHALLEYE DOĞALGAZ

Doğalgaz çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Fevzi Kılıç, “2019 yılının Mart ayından itibaren 12 mahallemizi doğalgaz ile buluşturmuştuk. Bu yılda 8 mahallemizi kapsayan doğalgaz çalışmalarımız başlamıştı. Bu kapsamda Büyükesence, Küçükesence, Hasanbey, Kayalar Reşitbey, Kayalar Memduhiye, Yazılı, Ekinli ve Horozlar Mahallelerimizde çalışmalar hızlı şekilde devam ediyor. Çalışma tamamlandığında 5 yıl içerisinde 20 mahallemiz doğalgaz ile buluşmuş olacak” dedi 

EĞİTİME DESTEK SÜRECEK

Meclis Toplantısının ‘Erenler İlçesi Özel Eğitim Anaokulu Yapımı İçin Protokol’ konulu 3. Maddesi meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi. Madde hakkında detaylı bilgi veren Başkan Fevzi Kılıç, “İlçemize Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Özel Eğitim Anaokulu yapılacak. Bu konuda bizde kendilerine destek sağlayacağız. Projenin kıymetli evlatlarımıza ve Erenler’imize hayırlı olmasını diliyorum. Eğitime desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

SEÇİMLER GERÇELEŞTİ

Toplantının 6. Maddesi kapsamında Başkanlık Divan Üyeleri, Encümen Üyeleri ve İhtisas Komisyonlarının seçimleri gerçekleşti. Bu kapsamda; Meclis 1. Başkan Vekilliğine Rahmi Şengül, Meclis 2. Başkan Vekilliğine Bilal Beşkardeşler seçildi. Seçimler kapsamında Meclis Katipliğine; Aysel Kireç Hazırol ve Mustafa Kahveci, Encümen Üyeliğine; Yakup Kara ve Habib Bulut, İmar Komisyonuna; Hakan Artul, Resul Erdoğan Yılmaz, Habib Bulut, Can Beyter ve Mehmet Ocak, Plan ve Bütçe Komisyonuna ise İsa Yenioğlu, Ramadan Tezgel, Mustafa Kahveci, Ayşe Kireç Hazırol ve Nurgül Ada seçildi.

MECLİS TOPLANTISI

7 gündem maddesinin karara bağlanmasının ardından Başkan Fevzi Kılıç, “Belediyemizde 4. yılımızı geride bırakıyoruz. Erenler’imiz için çalışmalarımıza birlik ve beraberlik içerisinde hız kesmeden devam edeceğiz. Toplantımız hayırlara vesile olsun” ifadelerini kullandı.

Güncel Haberler

Erenler Belediyesi Güncel Haberler

Tüm Haberler